بسیج دانشجویی شریف از متقاضیان برای مبارزه با کرونا ثبت‌نام می‌کند

تهران- ایرنا- بسیج دانشجویی دانشگاه شریف در اطلاعیه ای اعلام کرد که با توجه به احتمال نیاز به حضور نیروهای مردمی در روزهای آینده برای مبارزه با ویروس کرونا، از افراد متقاضی برای رفع این مشکل ثبت‌نام می‌کند.

بیماری جدید کرونا با نام علمی «کووید-۱۹» از دی ماه گذشته در استان ووهان چین شیوع یافت و از همان زمان تاکنون به بیش از ۷۰ کشور جهان سرایت کرده است و همچنان می تازد.

شمار کل مبتلایان به این بیماری تا امروز ۸۹ هزار و ۸۰۶ مورد گزارش شده است که از این تعداد، ۴۵ هزار و ۶۳۲ نفر بهبود یافته اند و ۳ هزار و ۶۹ نفر نیز جان باخته‌اند.

آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در ایران تا ظهر یکشنبه (یازدهم اسفند) به ۹۸۷ نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به ۵۴ نفر رسیده است همچنین ۱۷۵ نفر از مبتلایان بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

بر همین اساس در کنار نهادهای مختلف کشور، تشکل‌های دانشجویی نیز برای مبارزه با ویروس کرونا تلاش هایی انجام دادند.

بسیج دانشجویی دانشگاه شریف در اطلاعیه‌ای که امروز سه شنبه منتشر کرد، آورده است: از ابتدای اسفند ماه و با شیوع ویروس کرونا در کشور جمع بسیاری از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی برای درمان هموطنان مشغول تلاش مجاهدانه و شبانه روزی هستند. از طرفی بخشی از هموطنان ما نیز با فعالیت‌های رسانه‌ای و تلاش در مراکز تولید و پخش اقلام مختلف ضدعفونی کننده در زمینه پیشگیری از شیوع این بیماری در میان مردم تلاش می‌کنند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: بسیج دانشجویی، نظر به این اقدامات و فعالیت‌ها پس از مشورت و هماهنگی با افراد مطلع و مرتبط با ستاد مقابله با بیماری کرونا، با توجه به احتمال نیاز به حضور نیروهای مردمی در روزهای آینده بنا به صلاحدید این ستاد، از افراد متقاضی برای کمک به رفع این مشکل ثبت نام می‌کند.

بسیج دانشجویی دانشگاه شریف تاکید کرد که این فراخوان فقط برای آمادگی و هماهنگی بیشتر در زمان اعلام نیاز احتمالی به حضور نیروهای مردمی توسط ستاد مرکزی است و تا آن زمان هیچ اقدامی در این خصوص صورت نخواهد گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha