شمار مبتلایان به ویروس کرونا در پاکستان افزایش یافت

اسلام آباد - ایرنا - وزیر بهداشت پاکستان روز سه شنبه ابتلای یکی از شهروندان ساکن شمال این کشور به ویروس کرونا را تایید کرد و به این ترتیب شمار مبتلایان به این بیماری به ۵ نفر افزایش یافت.

رسانه های پاکستانی امروز گزارش دادند: پنجمین مورد ابتلا به کرونا مربوط به یک زن ۴۵ ساله ساکن شهر «گِلگیت» در شمال این کشور است.

در عین حال دکتر «ظفر میرزا» وزیر بهداشت پاکستان اعلام کرد که پنجمین مورد ابتلا به کرونا هم اکنون در شهر "اسلام آباد" در قرنطینه قرار دارد و وضعیت فعلی وی پایدار و خارج از بحران است.

پیش از این ۴ مورد ابتلا به ویروس کرونا در شهرهای اسلام آباد و کراچی گزارش شد که به گفته مقامات اداره بهداشت پاکستان حال همه این افراد رو به بهبودی بوده و دو نفر از آنان نیز به زودی از قرنطینه خارج خواهند شد.

روز گذشته دولت پاکستان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، گذرگاه مرزی خود در جنوب ایالت بلوچستان با افغانستان را به برای یک هفته تعطیل کرد.

ویروس کرونا در پاکستان باعث شد تا دولت ایالتی در بلوچستان از بیم شیوع آن، مدارس سراسر این ایالت را تعطیل کرده و این وضعیت تا دو هفته آینده ادامه خواهد داشت.

امتحانات سالانه پایه دهم مدارس ایالت بلوچستان پاکستان نیز به اواسط ماه جاری میلادی موکول شده و گزارش ها از شهر کراچی مرکز ایالت "سِند" در جنوب این کشور و شهر "اسکردو" در شمال پاکستان نیز حاکی است که مدارس و سایر مراکز آموزشی در این شهرها تعطیل و امتحانات مقاطع دانشگاهی نیز به زمانی دیگر موکول شده است.

ویروس کرونا که رسما کووید - ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر «ووهان» چین شناسایی شد و تاکنون به حدود ۵۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی در این خصوص وضعیت فوق العاده اعلام کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =