روسیه برای کمک به تامین نیازهای پزشکی ایران اعلام آمادگی کرد

مسکو - ایرنا - رئیس سرویس حمایت از مصرف کننده روسیه بر آمادگی کشورش برای کمک به جمهوری اسلامی ایران در زمینه تامین نیازهای دارویی و تجهیزات مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد.

«انا پوپوا» امروز دوشنبه در دیدار با کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با بیان این مطلب افزود: ما کنار مردم ایران در مقابله با ویروس کرونا ایستاده ایم.

جلالی نیز ضمن قدردانی از اظهارات وی و رئیس جمهوری روسیه در گفت‌وگو با روحانی و اعلام آمادگی برای کمک به ایران در مقابله با ویروس کرونا به تبادل نظر در خصوص اقدامات بعمل آمده از سوی دو کشور در زمینه مهار و کنترل ویروس مذکور پرداخت. 

سفیر ایران در این دیدار با اشاره به اقدامات بعمل آمده در فرودگاه‌های ایران با بر شمردن برخی محدودیت‌های ایجاد شده ناشی از صدور روادید برای ایرانیان ابراز امیدواری کرد این موانع در آینده نزدیک برطرف شود.

لازم به ذکر است آژانس فدرال نظارت در زمینه حمایت از مصرف کننده در روسیه که زیر نظر نخست وزیر است مسئولیت مقابله با بیماری کرونا و تامین تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با این ویروس در روسیه را برعهده دارد. 

روسیه از دو ماه پیش که ویروس کرونا در چین آغاز شد درگیر مقابله با شیوع این بیماری در کشور خود هم است با این وجود امروز رسانه‌های این کشور اعلام کردند که نخستین روس در مسکو که به این ویروس مبتلا شده شناسایی و قرنطینه شده است.

رسانه های روسیه نیز گزارش داده‌اند که تعداد افراد مشکوک به این بیماری  در سن پترزبورگ هر روز در حال بیشتر شدن است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha