هشدار وزیر بهداشت: هنوز مشکل ماسک پابرجاست

تهران- ایرنا- وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت از پابرجا بودن مشکل ماسک و احتکار آن خبر داد و نوشت: بی‌تردید مدیریت شرایط پیچیده کنونی شیوه‌ای متفاوت می‌طلبد.

سعیدنمکی در نامه‌ای به رحمانی وزیر صنعت نوشت: علی‌رغم جلسات مکرر همکاران اینجانب در آن وزارتخانه، متاسفانه هنوز مشکل ماسک پابرجاست و با اطلاعات واصله شبکه در هم تنیده احتکار ماسک در شرایطی که همکاران جان برکف اینجانب زندگی‌شان را شبانه روز فدای ملت می‌کنند و مردم در خطر ابتلا به بیماری قرار دارند، محصولات خود را احتکار و با واسطه با قیمت 10 برابری به دلالان معرفی می‌کنند.

وی ادامه داد: از هفته پیش تاکنون طبق اظهار نظر مدیران وزارت بهداشت، حداکثر یک میلیون ماسک تحویل شده که با شعار فریبنده روزی چند میلیون تولید و متاسفانه انتقال این عوام فریبی به مردم، اینجانب و همکارانم به شدت مورد شماتت و تحت فشار قرار گرفته‌ایم. به نظر اینجانب این شیوه برخورد و پیگیری بوروکراتیک مشکلی از مملکت حل نخواهد کرد و آبروی نظام و سلامتی مردم به شدت زیر سوال خواهد رفت.

نمکی نوشت: لازم است مقامات امنیتی، قضایی و انتظامی کشور نه تنها در گرفتن تعدادی ماسک از انبارهای متفرقه، بلکه با در دست گرفتن کارخانه‌های تولیدی و گذاردن مدیر دولتی مستقل سریعا این مشکل را حل کنند.

وزیر بهداشت در این نامه هشدار داد: بی‌تردید مدیریت شرایط پیچیده کنونی شیوه‌ای متفاوت می‌طلبد که در سازوکارهای موجود و جلسات بی‌حاصل دست آوردی نصیب کشور، مردم درمانده در بیماری و همکاران بی‌پناه اینجانب در بیمارستان‌های آلوده نخواهد شد.

به گزارش ایرنا، تاکنون هزار و ۵۰۱ نفر به طور قطعی در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۶ نفر فوت کرده‌اند. به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور، برخی اقلام مانند ماسک در کشور دچار کمبود و گران فروشی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار جامعه