کرونا؛ اطلاعات سازمان بهداشت جهانی موثق است یا فیک نیوزها

تهران- ایرنا- معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حساب کاربری خود در توئیتر کاربران را به تامل در مورد صحت و سقم اخبار شبکه‌های بیگانه و فیک‌نیوزها در مورد شیوع ویروس کرونا فراخواند.

محمد خدادی در حساب توئیتری خود نوشت: تدروس ادهانوم (Tedros Adhanom) دبیرکل سازمان جهانی بهداشت یکشنبه به سی ان بی سی گفته این سازمان سازوکارهای خودش را برای سنجش حقایق دارد و درباره آمار منتشر شده از سوی ایران در مورد کرونا هیچ مشکلی نمی بیند.

به نظر شما اطلاعات این سازمان موثق است یا تلویزیون های فارسی زبان انگلستان و عربستان، فیک نیوز

ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون به حدود ۵۰ کشور از جمله آمریکا، فرانسه، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا و امارات گسترش یافته و تا کنون جان حدود سه هزار نفر را گرفته است.
تاکنون یکهزار و ۵۰۱ نفر به طور قطعی در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۶ نفر فوت کرده‌اند.

 مقامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور نیز روز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه از ابتلا و درگذشت دو شهروند قمی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر دادند.
با اعلام همه گیری ویروس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در کشور تشکیل شد.
آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور تا روز گذشته به ۹۸۷ نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به ۵۴ نفر رسیده است همچنین ۱۷۵ نفر از مبتلایان بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
با این حال پزشکان توصیه می کنند با خود مراقبتی، قرنطینه خانگی، پرهیز از سفر و رعایت بهداشت فردی می توان مانع از ابتلا و سرایت به ویروس کرونا شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha