طالبان: عملیات علیه نیروهای افغان از سرگرفته شده است

کابل - ایرنا - سخنگوی گروه طالبان با بیان اینکه مرحله کاهش خشونت پایان یافته اعلام کرد عملیات طالبان علیه نیروهای افغان از سرگرفته شده است .

«ذبیح الله مجاهد» بعداز ظهر امروز دوشنبه به رسانه های افغانستان گفت که در این حملات به نیروهای آمریکایی حمله  نمی شود.

طالبان شرکت در مذاکره صلح را به آزادی زندانیان منوط کرد

خبرگزاری رویترز نیز روز دوشنبه از کابل به نقل از سخنگوی گروه طالبان اعلام کرد که چنانچه دولت این کشور پنج هزار زندانی آنها را آزاد نکند بعید است در گفت وگوهای صلح کشورشان شرکت کنند.
ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در گفت وگوی تلفنی با این خبرگزاری گفت که طالبان برای شرکت در گفت وگوهای بین گروههای افغانی آمادگی کامل دارد اما همچنان منتظر آزاد پنج  هزار زندانی خود است تا آزاد شوند.

وی گفت : فرقی نمی کند دولت همه پنج هزار زندانی و یا ۱۰۰ یا ۲۰۰ و یا تعداد بیشتری را آزاد کند، اما چنانچه آزادی در کار نباشد بعید است گفت وگوی بین افغانی صورت گیرد.

براساس توافقی که روز شنبه میان دولت آمریکا و نمایندگان طالبان امضاء شد دو طرف متهعد شدند با هدف اعتمادسازی برای آغاز گفت وگوهای صلح از هیچ تلاشی برای آزادی زندانیان سیاسی دریغ نورزند.

این توافقنامه اشعار می دارد که ۵ هزار نیروی طالبان در بند دولت افغانستان در برابر هزار زندانی دولت این کشور در بازداشتگاه های طالبان آزاد شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =