تکذیب صادرات ماسک از بوشهر

تهران - ایرنا - معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران و همچنین ناظر گمرکات استان بوشهر به طور مشترک موضوع صادرات ماسک را تکذیب کردند.

به گزارش گمرک ایران، به تازگی کلیپی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد حجم زیادی ماسک در بوشهر در صف صادرلات هستند؛ همچنین کلیپ دیگری در ادامه کلیپ قبلی توسط همان شخص منتشر شده که نشان می‌دهد محتوای کلیپ قبلی از چه درجه صحتی برخوردار است. 

در این خصوص «بهروز قره بیگی» ناظر گمرکات بوشهر و مدیرکل گمرک بوشهر ضمن تکذیب خبر صادرات چنین محموله‌ای از طریق گمرکات استان بوشهر اعلام کرد: برابر بررسی‌های صورت پذیرفته و استعلامی که از رؤسای گمرکات و مسئولان ذی ربط به عمل آمده هیچگونه ماسکی از طریق گمرکات استان بوشهر صادر نشده و کلیپی که منتشر شده، اساساً داخل گمرک بوشهر و یا گمرکات تابعه نیست؛ ضمن اینکه به کلیه گمرکات تابعه موضوع ممنوعیت به محض اطلاع و حتی قبل از ابلاغ اطلاع رسانی شده است.

همچنین «مهرداد جمال ارونقی» معاون امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران در این خصوص گفت: به محض اعلام وزارت بهداشت در تاریخ ۱۲ بهمن ماه سال جاری، ممنوعیت صدور ماسک به گمرکات کشور توجه داده شده و از تاریخ ۲۱ بهمن ماه نیز متعاقب تصویب موضوع در کارگروه تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت و ابلاغ آن ظرف همان روز به گمرکات اجرایی کشور، به صورت رسمی از صدور این کالا جلوگیری شده است.

بر اساس بررسی‌های صورت پذیرفته توسط دفتر صادرات گمرک ایران، هیچ ماسکی از تاریخ اشاره شده (۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۸) از گمرکات اجرایی صادر نشده است؛ چراکه حتی قبل از وصول اولین مکاتبه در خصوص ممنوعیت صادرات ماسک از کشور، به دلیل حساسیت موضوع و پیش بینی‌های صورت پذیرفته و در راستای اقدامات پیشگیرانه، از صادرات این کالا از کشور، توسط اداره کل حراست گمرک ایران و حراست‌های گمرکات اجرایی، ممانعت به عمل آمده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha