طرح مقابله با شیوع کرونا به مدارس روسیه کشیده شد

مسکو - ایرنا - با قطعی شدن مبتلا بودن یک تبعه روس که به تازگی از ایتالیا به کشورش باز گشته، تدابیر روسیه برای مقابله با کرونا به مدارس کشیده شد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا از مسکو، امروز رسانه‌های روسیه تایید کردند که یک تبعه این کشور که به تازگی از ایتالیا بازگشته به ویروس کرونا مبتلا شده است.

وزارت آموزش و علوم روسیه نیز دقایقی پیش خبر داد که برای جلوگیری از گسترش کرونا در مدارس تدابیر جدی اتخاذ خواهد کرد.

براساس این دستورالعمل، اگر چه فعلا مدارس تعطیل نمی‌شوند اما مؤسسات آموزشی موظف هستند رویدادهای میدانی و عمومی و همچنین کلاسهای آموزشی در استخرها را لغو کنند.  

علاوه بر این، موسسات آموزشی قبل از شروع کلاس‌ها به دانش‌آموزان فیلترهای بهداشتی می‌دهند همچنین در طول روز درجه حرارت کودکان اندازه‌گیری می‌شود و آنهایی که تب دارند بلافاصله به خانه فرستاده می‌شوند.
به گزارش رسانه‌های روسیه، قبلاً چنین دستورات سختگیرانه‌ای در مدارس اتخاذ نشده بود و حتی رویدادهای فرهنگی در مدارس ادامه داشت.

گفتنی است، تعداد افرادی که جان خود را در پی مبتلا شدن به ویروس کرونا در سراسر جهان از دست داده‌اند از سه هزار نفر فراتر رفته است.  

بیشتر این افراد شهروندان چین هستند و  54 نفر در ایران و بیش از 30 نفر در ایتالیا و همچنین در کره جنوبی و ژاپن جان خود را به دلیل این بیماری از دست داده‌اند.
برخی رسانه‌های روسی از سن‌پترزبورگ نیز خبر می‌دهند که لحظه به لحظه بر تعداد افراد مشکوک به داشتن ویروس کرونا در این شهر توریستی افزوده می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha