مراکز شبه‌خانواده بهزیستی ورامین به طور کامل ضدعفونی شدند

تهران- ایرنا- رئیس اداره بهزیستی شهرستان ورامین گفت: تمامی مراکز شبه خانواده بهزیستی ورامین به خاطر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، به طور کامل ضدعفونی شده و این کار به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

اعظم هراتی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: اداره بهزیستی شهرستان ورامین با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مراکز دولتی و غیر دولتی، برنامه‌های جامعی را بر اساس سیاست‌های کلی ستاد ملی مبارزه با کرونا و پروتکل‌های سازمان بهزیستی طراحی و اجرا کرده است.
وی افزود: به منظور آگاهی بخشی به جامعه هدف، دوره‌های تخصصی مقابله با ویروس کرونا برای کارکنان دو مرکز دولتی اورژانس اجتماعی و مجتمع شهید باهنر و مراکز غیر دولتی فعال زیر نظر بهزیستی با همکاری شبکه بهداشت و درمان برگزار شد.
وی تصریح کرد: به منظور توسعه آموزش‌های تخصصی مقابله با کرونا، دوره‌های آموزشی مجازی ویژه افراد تحت پوشش بهزیستی به صورت روزانه ارائه می گردد.
هراتی گفت: هم اکنون ۱۳ مرکز شبانه روزی شامل مرکز شبه‌خانواده نگهداری از ایتام، مراکز تواتبخشی و کمپ‌های ترک اعتیاد زیر نظر بهزیستی ورامین مشغول به فعالیت می‌باشند که این مراکز به صورت شبانه روزی ضدعفونی می‌شوند.
وی اظهار کرد: این مراکز شبانه روزی ملزم به رعایت پروتکل‌های ابلاغی از سوی سازمان بهزیستی شامل در نظر گرفتن اتاق قرنطینه، جلوگیری از پذیرش جدید، تفکیک ظروف غذاخوری، ایجاد فاصله مناسب بین تخت‌خواب، لغو کلیه اردوهای فرهنگی و ممانعت از دریافت غذای نذری می‌باشند.
رئیس بهزیستی ورامین گفت: علاوه بر برشورهای اطلاع رسانی، دستگاه تب‌سنج در اختیار این مراکز قرار گرفته تا وضعیت سلامتی مددجویان به صورت مستمر بررسی شود.
بیش از ۴ هزار مددجو زیر نظر بهزیستی ورامین قرار دارند.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =