۱۲ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۵
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 83698639
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

صدای زنگ خطر کرونا در اروپا شدیدتر شد

تهران - ایرنا - رئیس کمیسیون اروپا روز دوشنبه با اشاره به افزایش شیوع ویروس کرونا در اروپا، اعلام کرد که خطر شیوع این بیماری در حوزه اتحادیه اروپا از سطح متوسط به «سطح بالا» افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «اورزولا فن در لاین» در نشستی خبری همراه برخی دیگر مقامات کمیسیون و اتحادیه اروپا گفت که اکنون سطح خطر شیوع کرونا در کشورهای حوزه اتحادیه اروپا نسبت به روزهای قبل افزایش یافته و به خطر جدی تر تبدیل شده است.

 « استلا کیاریاکیدس » کمیسر ایمنی در پارلمان اروپا نیز در این نشست خبری گفت در 18 کشور عضو اتحادیه اروپا ،  در مجمو ع  دو هزار و یکصد مورد ابتلا به ویروس تایید شده  38 نفر نیز تاکنون جان خود را از دست داده‌اند. 

این مقام اروپایی با تاکید بر ضرورت اتخاذ تدابیر دقیق و فوری برای مقابله با کرونا، گفت: اکنون زمان ترس یا ارائه اطلاعات نادرست نیست. 

کمیسر «یوهانسون» از دیگر مقامات پارلمان اروپا هم گفته هیچ گونه نشانه‌ای مبنی بر اینکه کشورهای عضو اتحادیه اروپا تمایلی به بررسی مساله بازرسی مرزی به دلیل ابتلا به کرونا داشته باشند، وجود ندارد. 

ماه گذشته، کمیسیون اروپا اعلام کرد ۱۰ میلیون یورو از برنامه نوآوری و تحقیقات خود را برای انجام تحقیقات درباره بیماری ناشی از ویروس جدید کرونا اختصاص خواهد داد.

کمیسیون اروپا هدف از این اقدام را انجام پروژه‌های تحقیقاتی برای کمک به افزایش آگاهی‌ها درباره شیوع این بیماری واگیری، کمک به کنترل موثر آن، بهبود آمادگی عمومی و واکنش در مقابل آن عنوان کرده است.

تعداد زیادی از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا در روزهای اخیر درگیر شیوع کرونا شده اند که در شرایط کنونی، ایتالیا بیشترین میزان مبتلا و مرگ و میر ناشی از این بیماری را دارد. 

طبق اعلام رسمی رئیس کمیسیون اروپا، تاکنون ۳۸ نفر در اتحادیه اروپا به خاطر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند که دست کم ۳۰ مورد از آن مربوط به ایتالیا است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha