دما در چهارمحال و بختیاری ۷ درجه کاهش می‌یابد

شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری از کاهش محسوس دما در این استان برای روز سه‌شنبه تا ۷ درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

مهرداد قطره‌سامانی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دمای هوا برای شهرکرد به ۸ درجه سانتی‌گراد زیر صفر و دما در سامان به ۳ درجه سانتی‌گراد و در بن به ۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه۲۰ درصد شکوفه‌ درختان در حاشیه زاینده‌رود باز شده است و دما کاهش شدیدی پیدا می‌کند احتمال سرمازدگی درختان وجود دارد که می‌طلبد کشاورزان در این خصوص تمهیدات لازم را به کار گیرند.

قطره سامانی همچنین پیش‌بینی کرد، تا 5 روز آینده در حدود ۷۰ درصد درختان شکوفه می‌زنند که احتمال سرمایه‌زدگی درختان به ویژه در حاشیه زاینده‌رود بسیار زیاد است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به توقف بارش‌های استان، خاطرنشان کرد: تا دوشنبه هفته آینده هیچ بارشی در استان وجود نخواهد داشت.

چهارمحال و بختیاری سرچشمه دو رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =