شخصیت‌ها و مقامات درگذشت عضو مجمع تشخیص مصلحت را تسلیت گفتند

تهران- ایرنا- شخصیتها و مقامات کشورمان در پیام‌هایی درگذشت سید محمد میر محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفتند.

 سید محمد میر محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام روز دوشنبه در سن ۷۲ سالگی در بیمارستان مسیح دانشوری تهران درگذشت.
 به همین مناسبت  آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی درگذشت دکتر سیدمحمد میرمحمدی را تسلیت گفت. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیام تسلیت خود اظهارداشت: «مرحوم دکتر میرمحمدی از مدیران باسابقه و توانمند نظام جمهوری اسلامی بوده که درطی چهار دهه در سمتهای مختلف خدمات ارزشمندی داشته و در مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز از همکاری های دلسوزانه وموثر ایشان بهره مند بوده‌ایم.»
ضمن تسلیت این مصیبت به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همه همکاران و بویژه خانواده محترم ایشان که درماههای گذشته در سوگ عزیزان خود نشستند، برای آن مرحوم غفران و رحمت الهی و برای کلیه بازماندگان عزادار صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نمایم.

پیام تسلیت رییس دفتر رییس جمهوری

امروز همچنین محمود واعظی ریس دفتر رییس جمهوری در پیامی ضمن تسلیت درگذشت عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: ضایعه درگذشت سیدمحمد میرمحمدی، خدمتگزار متعهد و پرتلاش نظام جمهوری اسلامی و عضو فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، موجب اندوه فراوان شد. اینجانب با تجلیل از خدمات شایسته و ارزشمند آن چهره فرهیخته، مصیبت وارده را محضر حضرت آیت‌الله‌العظمی شبیری زنجانی(دامت برکاته) و خانواده گرامی آن مرحوم تسلیت می‌گویم.

پیام تسلیت رییس سازمان انرژی اتمی 

 علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی هم در پیامی درگذشت مرحوم میر محمدی را تسلیت گفت. صالحی در پیام تسلیت خود اظهارداشت: «با نهایت تألم، تأسف و تأثر اطلاع یافتم که جناب آقای سید محمد میرمحمدی، از اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، پس از عمری مجاهدت و خدمت خالصانه به نظام اسلامی، دعوت حق را لبیک گفته و به دیدار معبود شتافته است. این‌جانب ضمن عرض تسلیت به خانواده معزز ایشان، از درگاه ایزد متعال برای آن فقید سعید، علو درجات مسألت می‌نمایم.»

عارف تسلیت گفت

محمد رضا عارف نماینده مردم تهران و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هم با صدور پیامی درگذشت سید محمد میرمحمدی را تسلیت گفت.

عارف در پیام خود آورده است: «مرحوم میرمحمدی انسان بزرگوار و والامنشی که با اندیشه بلند و ایمان استوار و تجربه گران‌سنگ در عرصه سیاست یکی از یاران فعال و باوفای نظام جمهوری اسلامی ایران در مسئولیت‌های خطیر در دوره‌های مختلف بود. ایشان  صدق گفتار و انصاف و حق گویی را در طول عمر شریف خود به معنای واقعی کلمه در عرصه سیاست نشان داد.»

پیام تسلیت ولایتی 

علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری هم درگذشت مرحوم میر محمدی را تسلیت گفت.
در پیام ولایتی آمده است: «ضایعه درگذشت جناب سیدمحمد میرمحمدی، عضو فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و همراه همیشگی انقلاب و رهبری که عمر با برکت خویش را در راه اهداف و آرمان های نظام و انقلاب به کار گرفت موجب اندوه فراوان گردید. او چهره ای مردمی، با اخلاق، ارزشمند و پرتلاش بود که خدمات ماندگار او در عرصه های مختلف خدمت همراه با تعهد در اذهان به یادگار خواهد ماند.»
 

پیام ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مستضعفان

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام  و اعضاء هیات امناء ستاد،  سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و اعضاء هیات امناء بنیاد مستضعفان هم در پیامی درگذشت مرحوم میر محمدی را تسلیت گفتند.
در این پیام آمده است: «رحلت ناگهانی برادر مومن، انقلابی و با اخلاص مرحوم مغفور دکترسید محمد میرمحمدی عضو محترم هیئت امنای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام را خدمت مقام معظم رهبری، خانواده مکرم و اهالی شریف استان قم تسلیت عرض می نمائیم.
ایشان سالهای زیادی از عمر بابرکت خود را صرف خدمت به نظام و انقلاب اسلامی نمود و در تمام این دوران از یاران صدیق و با وفای مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) بودند.
جناب آقای دکتر میر محمدی درتمام سالهای خدمت در مناصب مذکور و نمایندگی(سابق) مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی، با حضوری موثر و پر تلاش مشغول انجام  خدمت صادقانه بودند و در این مسیر از هیچگونه تلاش و کمکی مضایقه ننمودند.»

حزب اسلامی کار و حزب مردم سالاری هم در پیام‌های جداگانه ای خبر درگذشت سیدمحمدمیرمحمدی عضو فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، دبیرکل حزب تمدن اسلامی و عضو شورای مرکزی خانه احزاب ایران  را تسلیت گفت.

معاون پارلمانی رییس جمهوری درگذشت سید محمد میرمحمدی را تسلیت گفت
حسینعلی امیری در پیام درگذشت سید محمد میرمحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: خبر درگذشت مبارز مومن، سیاست مدار صادق، چهره ای مردمی و انقلابی، شخصیتی متعهد با گذشته ای افتخارآمیز مرحوم سید محمد میرمحمدی تاثر و تالم برانگیز بود.
این پیام می افزاید: او خدمتگذاری خالص و مخلص بود که در سنگرها و مسئولیت های مختلف نظیر نمایندگی مجلس شورای اسلامی، ریاست دفتر رییس جمهوری، دبیرکلی سازمان اداری و استخدامی، عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام صادقانه انجام وظیفه نمود و صداقت و اخلاص وی از ایشان چهره ای محبوب برای همه سلائق سیاسی کشور ساخته بود.
در این پیام آمده است: مرحوم برای تحقق آرمان های انقلاب و امام (ره) و مقام معظم رهبری همیشه در تلاش بود. خداوند سبحان جل و اعلاء روح آن مرحوم را شاد و با اجداد طاهرینش علیم السلام محشور فرماید.
امیری در پیام خود خاطر نشان کرد: اینجانب این ضایعه دردناک را به خاندان شریف میرمحمدی علی الخصوص مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی دامت برکاته و بیت مرحوم آیت الله سید ابوالفضل میرمحمدی (ره) و به جناب حجت الاسلام والمسلمین سید علی محمد یثربی تسلیت عرض می کنم.

پیام تسلیت وزیرآموزش‌وپرورش به مناسبت درگذشت میرمحمدی

به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در این پیام آورده است: در گذشت آقای دکتر سید محمد میرمحمدی، عضو فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ویار دیرین و مومن خدوم به نظام که عمر بابرکت خویش را در راه اهداف و آرمان های نظام و انقلاب به کارگرفت، موجب تاثر و تالم خاطر شد.

وی همچنین در این پیام عنوان کرده است که اینجانب درگذشت این شخصیت فرهیخته را به محضر فقیه عالیقدر حضرت آیت‌الله، شبیری زنجانی و خانواده ایشان تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند سبحان برای این فقید مرحوم علو درجات و غفران الهی و برای سایر بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.

مرحوم میرمحمدی نماینده مردم از حوزه انتخابیه قم در ادوار ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی بود. وی از ۲۳ مردادماه ۹۶ به عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =