۱۲ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۵
کد خبرنگار: 1065
کد خبر: 83698163
۰ نفر

برچسب‌ها

مرکز آمار: بهار امسال ۶۶ درصد خانوارها حداقل یک سفر داشتند

تهران - ایرنا - بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار از حدود ۲۵ میلیون خانوار کشور، ۶۶ درصد خانوار در بهار ۱۳۹۸ حداقل یک سفر داشته‌اند که نسبت به بهار گذشته ۲.۲ درصد کاهش داشته است.

مطابق آمار بهار گذشته در مجموع ۱۰۳ میلیون سفر انجام شده است که در مقایسه با بهار سال گذشته ۹ درصد کاهش داشته است.

همچنین در این دوره از ۱۰۲ میلیون سفر بومی، ۴۶ درصد آن اقامت شبانه بوده است. استان‌های خراسان رضوی، مازندران، تهران، فارس، گیلان، اصفهان، کرمانشاه، کرمان، ‌هرمزگان و خوزستان مقصد بیشترین سفرهای با اقامت شبانه در بهار امسال بوده‌اند.

بر اساس این گزارش گیلان، مازندران، کرمانشاه، تهران، فارس، گلستان، قزوین، خراسان رضوی، آذربایجان غربی و اصفهان مقصد بیشترین سفرهای بدون اقامت شبانه در بهار ١٣٩٨ بوده‌اند.

نتایج آمارها نشان می‌دهد که ۶۰ درصد سفرها در بهار امسال با هدف دیدار دوستان، ۲۲ درصد برای گردش و تفریح است. سفرهای با هدف درمان و زیارت نیز به ترتیب هشت و هفت درصد سفرها را به خود اختصاص داده‌اند. تنها سه درصد از سفرها در این دوره با هدف آموزش، خرید و کسب و کار انجام شده است.

براساس این گزارش در سفرهای داخلی ۷۴ درصد در خانه بستگان و آشنایان، ۹ درصد در آپارتمان اجاره‌ای، هفت درصد در ویلا و آپارتمان شخصی، سه درصد در چادر، کمپ شاخصی و اقامتگاه عمومی، ۲ درصد در اقامتگاه سازمانی بوده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =