واگن‌های چهار ستاره مسیر اراک- مشهد راه‌اندازی شد

اراک - ایرنا - مدیرکل راه آهن اراک گفت: واگن‌های چهار ستاره مسیر اراک - مشهد با هدف ارایه خدمات بهینه به مسافران خطوط ریلی راه اندازی شد.

«محمد رضا قربانی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: واگن‌های مسیر اراک - مشهد تا پیش از این سه ستاره بود که با پیگیری مسئولان استانی استان مرکزی با واگن‌های چهار ستاره جایگزین شد.

وی ادامه داد:  قطار سریع السیر اراک - تهران در آینده نزدیک بهره‌برداری می‌شود و با پیگیری‌های انجام شده مقرر شده‌ یکی از قطارهای مسیر تهران- قم با ادامه مسیر شب را در راه آهن این شهرستان گذرانده و صبح مسافران از مقصد اراک به مرکز منتقل کند.

قربانی ادامه داد: فعالیت قطار سریع السیر اراک- تهران در راستای پیشگیری و مقابله با شیوع احتمالی ویروس کرونا سال آینده آغاز شود.

وی یادآور شد: تمامی ایستگاه‌های راه آهن اراک، سالن‌های قطارهای مسافری، دستگیره‌ها و دیزل‌ها با توجه به شیوع ویروس کرونا  به‌صورت روزانه ضدعفونی می شوند.

مدیرکل راه آهن اراک در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مسافرانی که متقاضی تغییر تاریخ سفر هستند می‌توانند حداقل ۷۲ ساعت قبل از تاریخ حرکت نسبت به کنسل و تهیه بلیت جایگزین اقدام کنند.

قربانی افزود: مسافرانی که قبل از تاریخ سوم اسفند ماه سال جاری نسبت به خرید بلیت قطار اقدام کرده اند می توانند تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از تاریخ حرکت قطار مراکز مجاز فروش بلیت مراجعه و نسبت به استرداد بهای بلیت بدون کسر هزینه کنسلی اقدام کنند.

وی ادامه داد: افرادی که قبل از سوم اسفند ماه بلیت قطار تهیه کرده و از تاریخ سوم و تا ششم اسفند ماه بلیت خود را کنسل کرده‌اند می توانند از تاریخ شانزدهم فروردین ماه سال آینده به مدت یک ماه با مراجعه به مرکز استرداد کننده بلیت هزینه کنسلی کسر شده را دریافت کنند.

مدیرکل راه آهن اراک خاطرنشان کرد: مسافرانی که بعد از تاریخ سوم اسفند ماه امسال بلیت تهیه کرده اند مشمول این طرح نمی‌شوند.

حوزه راه آهن اراک شامل ۴۴۱ کیلومتر خطوط ریلی در پنج استان قم, مرکزی, لرستان, همدان و کرمانشاه است که ۲۱ ایستگاه را تحت پوشش دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها