۱۲ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۸
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 83698005
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونا به بازار بورس در کویت و مصر آسیب رساند

تهران – ایرنا – شاخص بازار بورس خاورمیانه همزمان با شیوع ویروس کرونا به شدت سقوط کرد و در این میان بازار بورس کویت و مصر بیشترین آسیب را دید.

به گزارش شماره امروز (دوشنبه) روزنامه القدس العربی چاپ لندن، انتشار ویروس کرونا اقتصاد بین الملل و قیمت نفت در بازارهای جهانی را در معرض خطر و تهدید قرار داده است.

شاخص بازار بورس کویت که پس از سه جلسه تعطیلی فعالیت خود را از سر گرفت، ۱۱ درصد سقوط کرد که بالاترین سقوط ظرف دو روز گذشته به شمار می رود. سهام بانک ملی کویت نیز ۱۴.۵ درصد عقب نشینی کرد.

کویت که در آن ۴۶ مورد فرد مبتلا به ویروس کرونا به ثبت رسیده از شهروندان خود خواسته تا از بیم انتشار بیماری سفر نکنند.

بر پایه همین گزارش، سهام بازار اوراق بهادار مصر نیز ۶ درصد سقوط کرد که از نوامبر سال ۲۰۱۲ تا کنون بالاترین نرخ ضرر و زیان در آن به شمار می رود. سهام بانک تجاری مصر نیز به همین میزان متحمل ضرر و زیان شد .

اطلاعیه های بازار بورس مصر نشان می دهد که سرمایه گذاران خارجی بیش از آنکه خریدار سهام باشند، سهام های خود را فروخته اند و شاخص سهام در دو ساعت ابتدایی جلسه امروز تقریبا دو میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد.

شاخص بورس عربستان نیز امروز ۳.۷% عقب نشینی را به ثبت رسانده است که بیشترین سقوط از ژانویه ۲۰۱۶ به این سو به شمار می رود و بدین ترتیب میزان ضرر و زیان بازار بورس سعودی از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۲.۵% به ثبت رسیده است.

اما بازار اوراق بهادار در امارات بیش از هشت میلیارد دلار ضرر کرد و بانک های ابوظبی به شدت متحمل ضرر و زیان شدند.

بازار بورس قطر نیز که اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور را اعلام کرد، به دلیل تعطیلی عمومی بسته است .

به نوشته القدس العربی ، بازارهای بورس در منطقه خاورمیانه در هفته گذشته ۷۷ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داده اند.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha