استاندار: ضدعفونی معابر قم در دستور کار دستگاه‌های مرتبط قرار گیرد

قم – ایرنا – استاندار قم با تاکید بر اعمال محدودیت در استفاده از سیستم حمل‌ونقل عمومی گفت: باید ضدعفونی معابر، مکان‌های عمومی و ناوگان حمل‌ونقل عمومی، در دستور کار دستگاه‌های مرتبط قرار گیرد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران استان قم بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های ملی و استانی برای مقابله با بیماری کرونا تاکید کرد.

وی استفاده از ظرفیت بیمارستان‌های خیریه و خصوصی برای بستری بیماران مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا را خواستار شد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی پیگیری‌های لازم جهت اخذ مجوز به‌کارگیری این بیمارستان‌ها و همچنین تامین نیروی انسانی موردنیاز اعم از کادر پزشکی، پرستاری و غیرپزشکی را انجام دهد.

استاندار قم با اشاره به رایزنی‌ها و اقدام‌های صورت گرفته جهت استقرار بیمارستان‌های سیار توسط نیروی‌های مسلح در قم افزود: باید هماهنگی‌های لازم برای فراهم نمودن فضای قرنطینه افراد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در اماکن فرهنگی، آموزشی و ورزشی استان نیز صورت پذیرد.

سرمست همچنین تمرکززدایی از مراکز درمانی و داروخانه‌ها در راستای کاهش امکان ابتلا به بیماری کرونا را ضروری دانست و تصریح کرد: در این راستا باید تعداد درمانگاه‌ها و داروخانه‌های شبانه‌روزی افزایش یابد.

وی همچنین کاهش ساعات کاری دستگاه‌های دولتی را موردتوجه قرار داد و گفت: بااین‌وجود پشتیبانی از دانشگاه علوم پزشکی استان قم در کنار تداوم ارائه خدمات به مردم در دستور کار قرار دارد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت روز گذشته اعلام کرد: تاکنون ۹۷۸ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۵۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را ازدست‌داده‌اند.

کیانوش جهانپور  درباره آخرین آمارهای ابتلا به ویروس کرونا در کشور بیان کرد: ۳۸۵ مورد جدید از ظهر دیروز تا امروز به‌طور قطعی به ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۳۰ نفر در قم، ۱۷۰ مورد در تهران، ۲۸ مورد گیلان، ۴۴ مورد مرکزی، ۱۳ مورد اصفهان، ۸ نفر استان فارس، هشت نفر در کردستان، ۱۷ مورد خراسان رضوی، دو مورد کرمانشاه، هشت نفر لرستان، سه مورد سمنان، ۱۱ مورد مازندران، ۳ نفر در همدان، دو نفر در خراسان جنوبی، ۳۱ مورد البرز، دو مورد هرمزگان، ۹ مورد خوزستان، یک مورد سیستان و بلوچستان، یک نفر ایلام، دو نفر استان کرمان (اولین موارد تشخیصی) به‌طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۱ نفر دیگر نیز جان خود را ازدست‌داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =