۱۲ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۶
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 83697800
۰ نفر

برچسب‌ها

دام‌های استان اردبیل پلاک‌گذاری می‌شوند

اردبیل - ایرنا - مدیرکل امور عشایر استان اردبیل گفت: همه دام‌های این استان با هدف جلوگیری از قاچاق پلاک‌گذاری و دارای هویت می‌شوند.

معرفت آذری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون۲۳ هزار و ۸۹۸ راس دام در استان پلاک‌گذاری شده که ۲ هزار و ۵۴۳ راس مربوط به دام سنگین و ۲۱ هزار و ۳۵۵ راس مربوط به دام سبک است.

وی اظهارداشت: طرح پلاک‌گذاری دام عشایر و دامداران براساس مصوبه هیات وزیران مبنی بر پلاک‌کوبی همه دام‌ها و ثبت در سامانه اصلاح نژاد کشور اجرا می‌شود.

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل ساماندهی حمل و نقل ،فروش دام ،جلوگیری از قاچاق ، برآورد تولید و کنترل بیماریٍ‌های دامی  را از مزایای این طرح اعلام کرد.

وی بیان‌کرد: در یک ماه اخیر ۲ میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره برای کمک به اشتغال زنان عشایری به ۲ صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری در قشلاقات آقاخان کندی ، قره‌آقاج کلان در شهرستان مشگین‌شهر، قشلاقات اوجور و ورگه‌سران در شهرستان سرعین تخصیص و بین اعضا توزیع شد و تا پایان سال جاری پرداخت تسهیلات به  ۲۲ صندوق خرد زنان عشایری استان نیز ادامه خواهد داشت.

عشایر استان اردبیل با داشتن بیش از ۱.۵ میلیون واحد دامی از تولیدکنندگان اصلی گوشت قرمز در کشور هستند که سالانه  ۱۲۵۰۰ تن گوشت قرمز و ۴۳۵۰۰ تن شیر تولید می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =