روزنامه هنگ‌کنگی تنش میان ترکیه و سوریه را ترس‌آور توصیف کرد

پکن-ایرنا-روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست گزارش کرد که تنش های اخیر میان ترکیه و سوریه باعث ترس جهانی شده است.

نشریه خاطر نشان می کند که شدت گرفتن تنش ها میان این دو کشور از یک سو و سرازیر شدن سیل مهاجران و پناهجویان به سمت مرزهای اروپا موضوعاتی بس نگران کننده است.

گزارش تصریح کرد که رفتن هزاران نفر از این پناهجویان از مرزهای ترکیه به یونان باعث شد تا این کشور نیز نشست فوق العاده تشکیل دهد و در آن سو دیگر کشورهای اروپایی با نگرانی اوضاع را دنبال می کنند.

روزنامه می نویسد که ترکیه از رفتن ۱۰۰ هزار نفر به طرف مرزهای اروپا خبر می‌دهد اما سوال اینجاست که چقدر از اینها وارد خاک اروپا شده اند.

در این مطلب آمده است که هزاران نفر از پناهجویان از کشورهای افغانستان و سومالی و پاکستان هم به گروه های پناهجو ملحق شده اند و تلاش آنها این است که وارد یونان و بلغارستان شوند.

ساوث چاینا نوشت که اروپا بشدت ترسیده است. یونان موج پناهجویان را همانند یورش به مرزهای خود دانسته است و نگرانی اینجاست که واقعه سرازیر شدن صدها هزار مهاجر و پناهجو به سوی اروپا در سال ۲۰۱۵ میلادی تکرار شود.

پاناتویا ۶۳ ساله از ساکنان روستای مرزی در یونان گفته است که خدا به ما رحم کند. هزاران نفر به مرزها آمده اند. تجربه ۲۰۱۵ در حال تکرار شدن است.

روزنامه تاکید کرد که از دیدگاه اتحادیه اروپا تحولات سیاسی به سرعت در حال رخ دادن است و دیپلمات های ارشد اروپایی برای اجلاس مهم فراخوانده شده اند.

ترکیه اکنون میزبان ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار پناهجو از سوریه است و شمار زیادی از پناهجویان کشورهای آفریقا و آسیا و خاورمیانه درا این کشور بسر می برند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =