شهرک صنعتی عباس‌آباد پاکدشت آماده تولید مواد ضدعفونی کننده است

تهران- ایرنا- رئیس هیأت مدیره شهرک صنعتی عباس آباد پاکدشت گفت: تولیدکنندگان مواد شیمیایی، رنگ و مواد شوینده مستقر در این شهرستان با تغییر خطوط، آماده تولید مواد ضدعفونی کننده و ژل‌های شستشو هستند به شرط آن که مواد اولیه به‌ویژه الکل مورد نیاز این واحدها تأمین شود.

سید سجاد هاشمی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: واحدهای تولید کننده مواد شیمیایی، رنگ و مواد شوینده مستقر در شهرک صنعتی عباس آباد پاکدشت با احساس مسئولیت نسبت به شرایط پیش آمده در شیوع ویروس کرونا، آمادگی خود را برای تغییر خطوط تولید و ساختن مواد ضدعفونی کننده و ژل‌های شستشو اعلام کرده‌اند.

وی گفت: یکی از واحدهای تولید رنگ این شهرک، از هفته گذشته یکی از خطوط تولید خود را به طور کامل تعطیل کرده و با اندک الکل موجود در کارخانه، اقدام به تولید ژل دست کرده است.

هاشمی افزود: محدودیت مواد اولیه به ویژه الکل است که تأمین آن در پیچ و خم اداری و دست و پاگیر گرفتار شده، تلاش تولید کنندگان را به نتیجه مطلوب نمی‌رساند.

وی افزود: در صورتی که الکل مورد نیاز واحدهای تولیدی شهرک صنعتی عباس آباد از سوی سازمان غذا و دارو تأمین شود، تولید کنندگان این شهرک، نیاز نیمی از استان تهران به مواد ضدعفونی کننده را تأمین می‌کنند.

 رئیس هیأت مدیره شهرک صنعتی عباس آباد پاکدشت تصریح کرد: امروز در شرایط ویژه‌ای برای مقابله با ویروس کرونا به سر می‌بریم و باید با تسهیل امور و کاستن از بوروکراسی، واحدهای صنعتی را در تولید مواد مورد نیاز کشور یاری رساند.

وی اظهار کرد: شهرک صنعتی عباس آباد، یکی از بزرگ‌ترین شهرک‌های صنعتی استان تهران است که روزانه بیش از ۲۷ هزار و ۷۰۰ هزار کارگر بیمه شده و ۶ هزار کارگر غیررسمی در آن مشغول به کارند از این رو، توجه به بهداشت فردی و ضدعفونی واحدهای صنعتی در دستور کار قرار دارد.

هاشمی با اشاره به این که بیش از یک هزار و ۳۲۰ واحد تولیدی در شهرک صنعتی عباس‌آباد فعالیت می‌کنند اظهار کرد: روزانه  ۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس، سواری، وانت و کامیون به شهرک صنعتی عباس‌آباد تردد می‌کنند که تمامی این خودروها ضدعفونی می‌شوند.

وی گفت: یکی از مهمترین نیازهای شهرک صنعتی عباس‌آباد، ماسک برای کارگران است که چون شهرک ظرفیت تولید آن را ندارد، لازم است تا از سوی دستگاه‌های ذیربط، این کالا در اختیار این منطقه اقتصادی قرار گیرد.

شهرک صنعتی پاکدشت در ۲۰ کیلومتری مرکز شهرستان پاکدشت و در مسیر محور امام رضا(ع) واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =