شمار مبتلایان به کرونا در استان فارس به ۱۹ نفر رسید

شیراز - ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز آمار قطعی ابتلا به کرونا در استان فارس را ۱۹ نفر و شمار بهبود یافتگان کرونا که از بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) ترخیص شده‌اند را ۲ نفر اعلام کرد و افزود: روند بهبودی مبتلایان به کرونا در شیراز امیدوار کننده است.

عبدالرسول همتی روز یک‌شنبه آمار قطعی ابتلا به کرونا  در استان فارس را ۱۹ نفر اعلام کرد و گفت: با توجه به پیش بینی شیب صعودی شناسایی مبتلایان جدید به کرونا در هفته جدید، هم اکنون ابتلای ۱۹ نفر پس از تایید آزمایشگاه تشخیصی استان، در وزارت بهداشت نیز به تایید رسیده است.

دکتر همتی ادامه داد: این افراد هم اکنون در بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) بستری بوده و با کمک شبانه روزی تیم های سلامت، خدمات لازم بر اساس پروتکل های سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت به آنان ارائه می شود.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای آموزش مردم در حوزه پیشگیری از کرونا بیان کرد: بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) با ۱۰۰ تخت برای رسیدگی به بیماران مشکوک یا مبتلا به کرونا پیش بینی شده که تا کنون بیش از نیمی از این تخت ها استفاده نشده است هرچند که بیمارستان چمران نیز به عنوان بیمارستان دوم پیش بینی شده بود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز  بار دیگر از افراد گروه های پرخطر نظیر سالمندان، مادران باردار، بیماران پیوند اعضا، بیماران تنفسی، همچنین بیماران قلبی و مبتلایان به دیابت خواست تا بیش از دیگران در این زمینه مراقبت های بهداشتی را رعایت کرده و تا حد امکان، از منزل خارج نشوند.

وی  ضمن معرفی وبگاه https://corona.sums.ac.ir/ برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار در این زمینه، یادآور شد: مردم شیراز در صورت مشاهده علایم شبه آنفلوآنزا می توانند به ۹ مرکز سرپایی معرفی شده به نشانی مرکز خدمات جامع سلامت «بوستان» در شهرک گلستان، مرکز خدمات جامع سلامت «میرزایی» در شهرک بهشتی، مرکز خدمات جامع سلامت «حر ریاحی» واقع در محله دهپیاله، مرکز خدمات جامع سلامت «فاطمه الزهرا(س)» واقع در خیابان همت جنوبی، مرکز خدمات جامع سلامت «حضرت ابوالفضل(ع)» واقع در بلوار نصر، مرکز خدمات جامع سلامت «احمدبن موسی(ع)» واقع در محله قلعه نو و مرکز خدمات جامع سلامت «سعدی» در محله سعدی، همچنین دو درمانگاه شهید رضایی برای بیمه شدگان تامین اجتماعی واقع در پل پیرنیا و درمانگاه بقیة الله(عج) برای درمان بیمه شدگان نیروهای مسلح واقع در دروازه کازرون مراجعه کنند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از ۵۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

به گزارش ایرنا، آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در ایران تا ظهر یکشنبه ( یازدهم اسفند) به ۹۸۷ نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به ۵۴ نفر رسیده است همچنین۱۷۵ نفر از مبتلایان بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها