۱۱ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۸
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83697348
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شناسایی بیش از ۱۳۰ فرد مبتلا به کرونا در ۹ کشور عربی

تهران-ایرنا- طبق تازه ترین آمار اعلام شده از سوی وزارتخانه های بهداشت ۹ کشور عربی، تاکنون بیش از ۱۳۰ فرد مبتلا به ویروس کرونا در این ۹ کشور شناسایی شده است.

به گزارش در روز یکشنبه پایگاه خبری «العربی الجدید»، بیش از ۱۳۰ نفر در ۹ کشور عربی به کرونا مبتلا شدند که گفته می شود اکثر آن ها از ایران به کشورشان بازگشته اند. این در حالی است که هیچ یک از این کشورها تاکنون موردی از مرگ افراد مبتلا به این ویروس را گزارش نکرده اند. 

قطر

شبکه خبری الجزیره به نقل از وزارت بهداشت قطر  از ابتلای دو مورد جدید به ویروس کرونا در این کشور خبر داد تا شمار مبتلایان به این ویروس به سه نفر برسد.

طبق اعلام وزارت بهداشت قطر، این دو شهروند مبتلا به کرونا که از ایران بازگشته اند اکنون در قرنطینه به سر می برند.

کویت

وزارت بهداشت کویت نیز امروز از ابتلای یک نفر به کرونا خبر داد تا تعداد کرونایی ها در این کشور به ۴۶ نفر برسد.

طبق اعلام این وزارتخانه همه افراد مبتلا در قرنطینه به سر می برند و شرایط جسمانی همگی پایدار است.

مصر

وزارت بهداشت مصر نیز امروز اعلام کرد که دو فرد مشکوک به کرونا به بیمارستان «النجیله» در استان مرسی منتقل شدند تا به مدت ۱۴ روز در قرنطینه باشند.

این وزارتخانه دیروز اعلام کرده بود که تنها یک مورد مبتلا به کرونا در این کشور بهبودی کامل خود را به دست آورده و هیچ مورد دیگری از ابتلا به این ویروس در مصر وجود ندارد.

الجزایر

الجزایر نیز روز سه شنبه گذشته از ابتلای اولین فرد به کرونا در این کشور خبر داد که یک فرد ایتالیایی است و اکنون در قرنطینه به سر می برد.

بحرین

بحرین نیز شامگاه روز گذشته (شنبه) از ابتلای سه مورد جدید به کرونا خبر داد که به این ترتیب تعداد مبتلایان در این کشور به ۴۱ نفر رسید.

عراق

عراق نیز ۱۱ مورد ابتلا به کرونا را شناسایی کرد که که تازه ترین آن در استان کرکوک مربوط به  مرد ۵۱ ساله ای می شود که از ایران به عراق بازگشته است.

لبنان

لبنان نیز امروز (یکشنبه ) از ابتلای ۳ مورد جدید به کرونا خبر داد تا تعداد مبتلایان در این کشور به ۱۰ نفر برسد. 

وزارت آموزش لبنان همه نهادهای آموزشی را برای جلوگیری از گسترش شیوع این ویروس، تا ۸ مارس آینده تعطیل اعلام کرده است.

عمان

وزارت بهداشت عمان نیز روز گذشته (شنبه) اعلام کرد: تعداد افرادی که در قرنطینه خانگی به سر می برند به یک هزار و ۳۲۰ نفر رسیده و یکی از مبتلایان به کرونا نیز بهبود یافته است.

طبق اعلام خبرگزاری رسمی عمان، ۶۰۰ شهروند این کشور ۲۵ فوریه جاری از ایران به عمان بازگشتند و تلاش ها برای بازگرداندن سایر اتباع عمانی ادامه دارد.

امارات

امارات نیز اعلام کرد که ۱۴ فرد مبتلا به کرونا را شناسایی کرده است. جدیدترین فرد مبتلا یک بحرینی است که از ایران بازگشته است. 

امارات همچنین از بهبود سه مبتلا به کرونا تاکنون خبر داده است.

عربستان

عربستان تاکنون آماری در این زمینه اعلام نکرده است اما شماری از اتباع سعودی مقیم در بحرین و یک نفر در کویت که همگی از ایران آمده اند، مبتلا به این ویروس هستند.

در حال حاضر بیش از ۸۶ هزار انسان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد نزدیک به ۴۲ هزار نفر بهبود یافته و سه هزار نفر هم جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =