شیوع کرونا برگزاری اکسپو ۲۰۲۰ دبی را در هاله ای از ابهام قرار داد
طرحی از محل برگزاری نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ در دبی

تهران - ایرنا - همزمان با شیوع ویروس کرونا و افزایش نگرانی های جهانی از آن، برگزارکنندگان نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۲۰ در دبی با ابراز نگرانی از این موضوع اعلام کردند که وضعیت پیش آمده را از نزدیک دنبال می کنند و امیدوارند برگزاری این رویداد تحت الشعاع کرونا قرار نگیرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، سخنگوی نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی اعلام کرده است که برگزارکنندگان این رویداد شرایط پیش آمده ناشی از شیوع کرونا را از نزدیک دنبال می کنند و امیدوارند تلاش های جهانی برای کنترل این ویروس نتیجه بخش باشد.

سخنگوی اکسپو ۲۰۲۰ دبی همچنین افزود که سلامتی شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان از این نمایشگاه جهانی اهمیت فوق العاده ای دارد و برگزارکنندگان در این زمینه همکاری های خود با مسئولان وزارت بهداشت امارات را ادامه می دهند.

شیوع جهانی کرونا باعث نگرانی مقامات اماراتی و احتمال برگزار نشدن نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ به عنوان مهم ترین رویداد تاریخ این کشور در تاریخ مقرر خود شده است.

نمایشگاه بین المللی اکسپو ۲۰۲۰ قرار است از ۲۰ اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی (۲۸ مهر ۱۳۹۹) تا ۱۰ آوریل ۲۰۲۱ (۲۱ فروردین ۱۴۰۰) در بندر دبی در امارات متحده عربی برگزار شود.

این نمایشگاه جهانی از مهم ترین رویدادهای بین المللی به شمار می‌رود که هر ۵ سال یک بار در یک کشور برگزار می‌شود و به مدت ۶ ماه ادامه دارد و قرار است در طول این نمایشگاه جدیدترین دستاوردها و خلاقیت‌های بشری از سراسر دنیا به نمایش در بیاید.

بندر دبی در رقابت با سه شهر "یکاترینبورگ" از روسیه، "ازمیر" از ترکیه و "سائوپائولو" از برزیل میزبانی این دور از نمایشگاه جهانی اکسپو را از آن خود کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha