جشنواره هنری «کرونانابود» در آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود

ارومیه - ایرنا- رییس حوزه هنری آذربایجان‌غربی گفت: جشنواره هنری «کرونانابود» با هدف جمع‌آوری آثار هنری در خصوص بیماری کرونا در استان برگزار می‌شود.

احد هوشمند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این جشنواره هنری در بخش‌های کاریکاتور، تصویرسازی، پوستر ، اینفوگرافی و شعر طنز برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: علاقه‌مندان و فعالان عرصه هنر می‌توانند آثار خود را تا شانزدهم ماه جاری تولید و به دبیرخانه جشنواره در حوزه هنری آذربایجان‌غربی ارسال کنند.

وی بیان کرد: جلوگیری از انعکاس شایعات بی‌اساس و مبارزه با افراد سودجو در ایجاد رعب و وحشت در جامعه، ایجاد آرامش روانی و اجتماعی در مواجهه با «ویروس کرونا» و پاسداشت خدمات پزشکان و پرستاران به عنوان سربازان خط مقدم مبارزه با این بیماری از اهداف و موضوعات این جشنواره هنری است.

رییس حوزه هنری آذربایجان‌غربی ادامه داد: هنرمندان آذربایجان‌غربی می توانند در رشته های آثار خود را تا پایان هفته جاری از طریق فضای مجازی به صفحه این نهاد و یا در قالب لوح فشرده به واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان واقع در خیابان امینی، جنب استانداری ارسال کنند.

«بیماری کرونا»  امروزه یکی از مهمترین مشکلات بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران است که با تبلیغات صورت گرفته و سو برداشت های عمومی به غیراز یک بیماری تبدیل به موضوعی وحشت انگیز شده است که در راستای مبارزه با آن هنرمندان می‌توانند با خلق آثار هنری در کنار جامعه پزشکی در مقابله با این بیماری و ریشه کنی آن نقش موثری ایفا کنند.

شیوع ویروس کرونا اواخر ماه دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند؛ این بیماری قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد.

این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به پزشک احساس نکنند.

طبق اعلام مسوولان ۳۹  نفر مشکوک به کرونا در آذربایجان‌غربی شناسایی شده که از این تعداد، آزمایش یک نفر مثبت اعلام شده بود؛ این بانوی ۵۵ ساله نیز روز پنج‌شنبه با بهبودی از بیمارستان مرخص شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =