۱۱ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۱
کد خبرنگار: 1029
کد خبر: 83697233
۰ نفر

برچسب‌ها

شهدای شاخص استان مرکزی نیازمند معرفی به نسل کنونی است

اراک - ایرنا - فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: استان مرکزی شهدا و رزمندگان شاخصی دارد که کمتر شناخته شده اند و باید سیره و اخلاق آنان را به نسل کنونی به ویژه جوانان معرفی کرد.

سردار «محسن کریمی» روز یکشنبه در بیست و دومین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی افزود: شهدا در نزد خداوند متعال جایگاه ارزشمندی دارند و امروز ما به این شخصیت‌های بزرگ احتیاج داریم و در استان مرکزی شهدایی داریم که عملکرد بسیار شاخص و اثرگذاری در دفاع مقدس داشته‌اند.

وی اظهار داشت: مسائل دفاع مقدس یک موضوع عادی نیست بلکه یک گنج ارزشمند و تمام نشدنی است و باید تلاش شود که همه مولفه‌های این مقطع ارزشمند را به نسل جوان معرفی کرد.

سردار کریمی افزود: در استان مرکزی سوژه های ناب و هنرمندان بسیار خوبی داریم که به برکت کنگره شهدا توانستیم بخشی از این سوژه‌ها را احصا کنیم و امروز هنرمندان باید بتوانند بسیاری از سوژه‌های دیگر که به آن پرداخته نشده را شناسایی کنند.

وی اظهار داشت: یکی از ضرورت‌های مهم احصای سوژه‌های دفاع مقدس استفاده جوانان از آنها به عنوان الگو و راهی روشن برای آینده است و برای این مهم هنرمندان نشست‌های تخصصی با کارگروه تبلیغی کنگره داشته باشند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: هنرمندانی که انگیزه کارکردن برای شهدا را دارند می توانند از آرشیو جامعی که به برکت کنگره در بنیاد حفظ آثار جمع آوری شده استفاده کنند.

سردار کریمی افزود: زبان هنر باید ساده و قابل فهم باشد و به گونه‌ای به سوژه ها پرداخته شود که برای همگان قابل فهم باشد و تولیدات برای مخاطب عام تولید شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی نیز گفت: شهید سلیمانی یک مکتب است، مکتب حاج قاسم، مکتب استقامت و ولایتمداری و مکتب دفاع همه جانبه از ولایت است.

«مصطفی مشایخی» افزود: امروز آن چیزی که باید برای ما مهم باشد تبیین و معرفی مکتب حاج قاسم سلیمانی به نسل جوان است چراکه وی، برترین الگو برای نسل جدید است.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در راستای شهادت حاج قاسم سلیمانی ۲ ایام الله را نیز مطرح کردند که امروز هنرمندان باید در خصوص تبیین این دو ایام الله کار تبیینی انجام دهند.

مشایخی افزود: تکمیل باغ موزه دفاع مقدس و جمع آوری آرشیو جامع دفاع مقدس استان به برکت کنگره شهدا استان مرکزی اتفاق افتاد.

وی اظهار داشت: بنیاد حفط آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان این آمادگی را دارد که آرشیو کامل دفاع مقدس استان را در اختیار هنرمندان قرار دهد تا بتوانند از آن برای تولید آثار فاخر استفاده کنند.

استان مرکزی در دفاع مقدس ۶ هزار و ۲۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها