۶۱۰ نفر از بیماران تنفسی در قم مرخص شده‌اند

قم- ایرنا- قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تاکنون ۶۱۰ نفر از افرادی که به دلیل ابتلا به بیماری های تنفسی در بیمارستان‌های این استان بستری‌شده بودند، با بهبودی مرخص شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، علی ابرازه روز یکشنبه در این زمینه افزود: از ۳۰ بهمن‌ماه تاکنون حدود پنج هزار نفر به اورژانس بیمارستان‌های کامکار، فرقانی، امام رضا(ع) و علی ابن ابیطالب(ع) مراجعه کرده‌اند.

وی اضافه کرد: از این تعداد مراجعه، یک هزار و ۳۲۵ نفر بستری شدند که مشکل آن‌ها مربوط به بیماری‌های تنفسی بوده است.

وی با بیان این‌که در حال حاضر ۷۲۵ نفر در چهار مرکز درمانی فوق بستری هستند، از مردم درخواست کرد: موضوع را جدی گرفته و در منازل حضور داشته باشند.

بیمارستان شهید بهشتی برای بستری بیماران جدید مدنظر است

وی همچنین گفت: بیمارستان‌های قم در چرخه ارائه خدمت قرار دارند و چون روند بستری‌ها صعودی است به فکر راه‌اندازی بیمارستان دیگری هم هستیم که دراین‌بین بیمارستان شهید بهشتی، مدنظر است.

ابرازه ادامه داد: طبق آزمایش‌های صورت گرفته تاکنون ۱۳۹ تن در قم به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که بیش از ۸۰ تن از آن‌ها بهبودیافته‌اند.

وی افزود: ۷۲۵ تن از بیماران هم‌اکنون در مراکز درمانی قم بستری هستند که هزینه بیماران در چهار بیمارستان کامکار، فرقانی، امام رضا(ع) و علی ابن ابیطالب(ع) رایگان است. 

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز یکشنبه اعلام کرد: تاکنون ۹۷۸ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۵۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

کیانوش جهانپور  درباره آخرین آمارهای ابتلا به ویروس کرونا در کشور بیان کرد: ۳۸۵ مورد جدید از ظهر دیروز تا امروز به طور قطعی به ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند که از این تعداد ۳۰ نفر در قم، ۱۷۰ مورد در تهران، ۲۸ مورد گیلان، ۴۴ مورد مرکزی، ۱۳ مورد اصفهان، ۸ نفر استان فارس، هشت نفر در کردستان، ۱۷ مورد خراسان رضوی، دو مورد کرمانشاه، هشت نفر لرستان، سه مورد سمنان، ۱۱ مورد مازندران، ۳ نفر در همدان، دو نفر در خراسان جنوبی، ۳۱ مورد البرز، دو مورد هرمزگان، ۹ مورد خوزستان، یک مورد سیستان و بلوچستان، یک نفر ایلام، دو نفر استان کرمان (اولین موارد تشخیصی) به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۱ نفر دیگر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

صدور ۱۱ مجوز برای تولید ژل و محلول‌های بهداشتی

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز با اشاره به صدور ۱۱ مجوز جدید برای تولید ژل و محلول‌های بهداشتی در این استان، گفت: با توجه به نیاز قم به ژل و محلول‌های بهداشتی، این مجوزها برای شرکت‌های آرایشی بهداشتی صادر شد.

محمد حضوری افزود: ژل و محلول بهداشتی در کارخانه‌های استان در حال تولید است و به‌زودی در داروخانه‌ها توزیع می‌شود.

انبار احتکار لوازم ضروری بهداشتی در قم کشف و ضبط شد

در پی گزارش مردمی به سامانه ۱۱۴ سازمان اطلاعات سپاه استان قم مبنی بر احتکار انواع لوازم ضروری بهداشتی برای پیشگیری از ویروس کرونا اعم از ماسک،مایع ضدعفونی‌کننده و دستکش در انبار یک منزل مسکونی با ورود دادستانی و سازمان صمت ۵۰۰ هزار دستکش، ۱۰ هزار عدد ماسک و ۸ هزار پد تزریقات به ارزش ۲۵۰ میلیون ریال کشف و ضبط شد.

ترس سیستم ایمنی را کاهش می‌دهد

رییس سازمان نظام پزشکی استان قم نیز گفت: ترس و اضطراب موجب می‌شود تا سیستم ایمنی بدن کاهش یابد و نباید به‌هیچ‌عنوان ترس داشته باشیم.

سید حسن عادلی بیان کرد: باید در این شرایط آرامش را حفظ و نکات بهداشتی را رعایت کنیم و با اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در ریشه‌کنی ویروس کرونا بکوشیم.

وی افزود: متاسفانه در فضای مجازی مطالبی عنوان می‌شود که بسیاری از آن‌ها صحیح نیست و این مسائل تنها موجب نگرانی مردم می‌شود.

وی ادامه داد: اکنون فرصت خدمت به مردم است و باید از این فرصت استفاده و حداکثر خدمت را انجام دهیم که همکاران بنده، از این فرصت به‌خوبی استفاده می‌کنند و به‌تمامی آن‌ها خداقوت می‌گویم.

عادلی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: تعدادی از همکاران که در خط مقدم هستند هم مبتلا به مشکلات تنفسی و ویروس شده‌اند و عده‌ای از آن‌ها هم حالشان مساعد نیست و دو نفر از پزشکان نیز در آی سی یو هستند.

وی افزود: جامعه پزشکی استان، در کنار مردم بوده و توقع داریم که مردم همان‌گونه که تاکنون از کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با این ویروس هستند، قدردانی کرده‌اند، همواره با پیام‌های پرمهر خود، روحیه را تزریق کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha