۲۰ هزار مددجوی کمیته امداد استان تهران وام قرض‌الحسنه گرفتند

تهران - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد استان تهران از پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق امداد ولایت به ۲۰ هزار نفر از مددجویان تحت پوشش این نهاد خبرداد.

به گزارش روز یکشنبه کمیته امداد استان تهران، سید ابوالفضل پرپنچی با بیان اینکه ۱۳۱ میلیارد و ۶۲۵ میلیون تومان وام قرض الحسنه به نیازمندان پرداخت شد گفت: این تسهیلات از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه پرداخت شده است.  

وی به زمینه‌های پرداخت تسهیلات صندوق امداد ولایت اشاره کرد و افزود: پرداخت وام‌های صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در زمینه ازدواج، درمان، تحصیل، مسکن، اشتغال به واجدین شرایط پرداخت می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان از طریق صندوق امداد ولایت و بانک قرض الحسنه مهر ایران انجام می شود، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری ۵۸ میلیارد و ۱۱۵ میلیون تومان از طریق بانک قرض الحسنه مهر ایران و ۴۶ میلیارد و ۵۰۹ میلیون تومان از طریق صندوق امداد ولایت به نیازمندان پرداخت شده است.

پرپنچی به سقف پرداختی تسهیلات قرض الحسنه توسط صندوق امداد ولایت اشاره و بیان کرد: سقف پرداخت تسهیلات کارگشایی تا پنج میلیون تومان(بدون کارمزد)، تسهیلات اشتغال زایی ۳۰ و ودیعه مسکن تا ۲۰ میلیون تومان با کارمزد سه درصد و دارای بیمه عمر است.  

این مسئول با بیان اینکه این صندوق از سپرده گذاری خیران، نیکوکاران و کانون های قرض الحسنه (از جمله مساجد، مراکز نیکوکاری و موسسات خیریه) استقبال می کند، خاطرنشان کرد: برنامه ریزی هدفمند برای جذب سپرده‌های مردمی، تسریع در ارائه تسهیلات و پیگیری وصول مطالبات از مهم‌ترین برنامه‌های این صندوق است.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران، ترویج و نهادینه سازی فرهنگ قرض الحسنه در جامعه، پرداخت حداکثری وام‌های قرض الحسنه به صورت هدفمند، اخذ کمترین کارمزد در مقایسه با سایر بانک‌ها و مؤسسات، ایجاد و کسب رضایت و اعتماد در مشتریان و همچنین ارائه خدمات مناسب و متنوع را از مزایای این صندوق عنوان کرد.

پرپنچی همچنین به تعداد شعب و عاملین صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در استان تهران اشاره کرد و ادامه داد: سه شعبه از این صندوق در کلان شهر تهران واقع در خیابان فرجام، خیابان مالک اشتر، ابتدای شریعتی (پیچ شمیران کوچه بیرجند) و عاملان این صندوق در دفاتر کمیته امداد سراسر استان کار پرداخت تسهیلات به نیازمندان را برعهده دارند.

این مسئول یادآور شد: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به شبکه شتاب متصل است که سپرده گذاران و وام گیرندگان می‌توانند به آسانی از خدمات این صندوق استفاده کنند.

کمیته امداد استان تهران ۷۴ هزار خانواده تحت پوشش را در اختیار دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =