تولید روزانه ۳۰۰ ماسک توسط دختران موسسه خیریه همدم مشهد

مشهد- ایرنا- مدیرعامل موسسه خیریه توانبخشی فتح‌المبین(همدم) گفت: روزانه ۳۰۰ ماسک بهداشتی توسط شماری از دختران زیر پوشش این موسسه به منظور حمایت از مردم دوخته می‌شود.

زهرا حجت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دختران زیر پوشش این موسسه با تهیه‌ ماسک‌های بهداشتی، در راستای خودکفایی و پیشگیری از شیوع بیماری‌های حاد تنفسی و کرونا در شرایط موجود، گام مهمی برداشته‌اند.

وی اضافه کرد: این ماسکها با پارچه بهداشتی به میزان روزانه ۳۰۰ عدد تهیه و دوخته می‌شود و در صورت تامین پارچه و مواد اولیه این میزان تولید به دو برابر قابل افزایش است.

وی ادامه داد: هم اکنون یک مربی به همراه پنج نفر از دختران این موسسه در دوخت و تولید ماسک همکاری مستقیم دارند.

مدیرعامل موسسه خیریه همدم اظهارداشت: فرزندان کارگاه‌های هنری این موسسه‌ خیریه و در راس آنها کارگاه خیاطی، با توجه به ضروت استفاده‌ خواهرانشان از ماسک‌های بهداشتی و کمبود این نوع ماسک‌ها در مراکز بهداشتی، اقدام به تهیه‌ این ماسک‌ها کردند.

حجت افزود: این خدمت در حالی انجام می‌شود که با استفاده از حداقل امکانات و نظارت مستمر کلینیک بهداشتی همدم، ماسک‌های تولید شده پس از استریلیزه شدن در اختیار تمام کارکنان و فرزندان این خانه قرار می‌گیرد و مازاد آن به خانواده‌ کارکنان و مراجعان و خیرین تحویل داده می‌شود.

وی با اشاره به بهداشتی بودن و استفاده از پارچه‌های مخصوص برای تولید ماسک ادامه داد: روند تهیه و دوخت ماسک تحت نظارت کلینیک بهداشتی این موسسه و با نظارت سه پزشک در حال انجام است.
هم اکنون ۴۰۰ توانجو از خدمات این موسسه بهره می‌برند و بیشترین کمک‌های نگهداری و خدمات دهی به این تعداد توسط خیرین و نیکوکاران استان خراسان رضوی تامین می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha