اتاق بازرگانی خراسان شمالی ۹ تب‌سنج خرید

بجنورد- ایرنا- رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی گفت: برای کمک به کنترل بیماری کرونا، ۹ دستگاه تب‌سنج برای این استان خریداری شد.

سعید پورآبادی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون پیگیر هستیم تا این تب سنج ها هرچه سریعتر وارد استان شده و به کار گرفته شود.  

وی افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی هم برای خرید چند دستگاه تب سنج پیگیری های لازم را در دست انجام دارد.  

استاندار خراسان شمالی دیروز در نشست کارگروه ویژه کنترل و مراقبت در برابر ویروس کرونا، دستور داده بود که تا ظهر امروز - یکشنبه- باید ۱۰۰ دستگاه تب سنج توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان خریداری و وارد استان شود.

محمدعلی شجاعی همچنین تاکید کرده بود که تجهیزات مورد نیاز مانند دستکش و ماسک برای اداراتی که تردد مردم در آن زیاد است باید توسط اتحادیه های مربوط وارد استان شود.

وی با تاکید بر لزوم کنترل مبادی ورودی و خروجی به شهرهای استان و قرنطینه افراد مشکوک به بیماری، تصریح کرده بود که تمامی کارها باید به فوریت انجام شود و مدیران تنها به دستور دادن بسنده نکرده و به صورت جدی پیگیر کارها باشند و اقدامات انجام شده را گزارش دهند.  

مسوولان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی روز یکشنبه اعلام کرده اند که وضعیت این استان به لحاظ مثبت بودن بیماری کرونا، همچنان سفید است.  

در چند روز گذشته و با انتشار اخباری مبنی بر شیوع ویروس کرونا، اقلامی مانند ماسک، دستکش و نیز مواد ضدعفونی کننده در خراسان شمالی نایاب شده و بعضا و با چند برابر قیمت واقعی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =