موفقیت محققان زنجانی در تولید ضدعفونی کننده‌ آبزی پروری‌ها و مرغداری‌ها

زنجان - ایرنا - محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان زنجان موفق به تولید انواع مواد ضدعفونی‌کننده برای آبزی‌پروری‌ها و مرغداری‌ها شدند.

مدیرعامل شرکت پویا اندیش باران سلامت روز یکشنبه در این باره به خبرنگاران گفت: در شرایط کنونی، تمام ضدعفونی کننده‌ها آبزی پروری‌ها و مرغداری‌ها وارداتی هستند و ویژگی ضدعفونی کننده‌های دست نانو با ترکیبات نقره که حاصل تلاش محققان زنجانی است، طولانی شدن سطح پایداری محیط از لحاظ بالابردن زمان و طولانی شدن اثربخشی محلول های ضد عفونی است.  
دکتر معصومه میرزایی اظهار داشت: محصول تولیدی این شرکت دانش‌بنیان، شیمی سبز است؛ یعنی تجزیه‌پذیر است و تاثیر مخرب بر محیط ندارد.

وی افزود: نتایج استانداردها و آزمایش‌های مقایسه‌ای ضدعفونی کننده‌های سطح و ابزار پزشکی ما از نتایج آزمایش‌های deconex سوئیس هم بالاتر است.
مدیرعامل شرکت پویا اندیش باران سلامت گفت: این شرکت در حال تولید انواع ضدعفونی کننده به‌ویژه پزشکی و دامپزشکی دارای مجوزهای مربوطه بوده که از ۶ ماه پیش برای دریافت سیب سلامت نیز اقدام شده است.

دکتر میرزایی خاطرنشان کرد: همچنین محصول ضد عفونی کننده سطح این شرکت گواهی ce اروپا را نیز دارد.
وی با بیان اینکه به منظور حمایت از کالای ایرانی، عمده مواد اولیه این محصولات ساخت ایران است، افزود: ظرفیت تولید این شرکت به طور میانگین ۳۵ تن روزانه در یک شیفت کاری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =