ظرفیت تولید کارخانه الکل‌سازی خرمشهر افزایش یافت

آبادان - ایرنا - معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند گفت: به منظور تامین مواد ضدعفونی کننده از جمله الکل، ژل ضدعفونی و پد الکلی فعالیت واحد تولید الکل شماره یک خرمشهر به سه نوبت کاری افزایش یافت.

سیدعلی موسوی یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روزانه ۱۵ هزار لیتر الکل در این مجتمع تولید می شود که برای تولید بیش از ۲هزار عدد ژل ضدعفونی و انواع الکل‌های طبی و صنعتی مصرف می شود.

وی تامین مواد ضدعفونی کننده منطقه آزاد اروند را در اولویت کاری عنوان کرد و گفت: با توجه به هماهنگی‌ انجام شده در ستاد مبارزه و پیشگیری از ورود ویروس کرونا تامین مواد ضدعفونی برای شهرهای آبادان و خرمشهر در اولویت کاری کارخانه‌های تولید الکل و مواد بهداشتی قرار دارد.

موسوی  به فعالیت چهار واحدتولید مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده منطقه آزاد اروند اشاره کرد و گفت: به این واحدها ابلاغ شده پس از تامین نیاز شهروندان آبادان و خرمشهر به مواد ضدعفونی، شوینده و الکل می توانند اقدام به عرضه محصولات خود به دیگر شهرهای استان نمایند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ کمبودی از لحاظ مواد ضدعفونی در منطقه آزاد اروند وجود ندارد گفت: مواد ضدعفونی کننده با نظارت اداره صمت و تعزیرات حکومتی، دانشکده علوم پزشکی از طریق داروخانه‌ها و واحدهای صنفی به صورت بسته بندی در وزن‌های مختلف توزیع می‌شود.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند افزود: برای تامین مواد ضدعفونی و شوینده مورد نیاز اداره‌ها، مدارس، مراکز درمانی و بیمارستان‌ها و سایر کارخانه ها که تعداد پرسنل آنها زیاد است تمهیدات لازم دیده شده و هیچ گونه مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی در خصوص تامین اکسیژن مورد نیاز مراکز درمانی مستقر در منطقه آزاد اروند نیز اظهار داشت: ۲ واحد تولید اکسیژن در منطقه آزاد اروند فعالیت دارند و در این زمینه هیچگونه مشکل و یا کمبودی برای تامین اکسیژن وجود ندارد.

در پی شیوع ویروس کرونا در خوزستان و هجوم مردم برای خرید الکل ، ماسک و مواد ضدعفونی کننده دست ، استان خوزستان با کمبود این کالاها مواجه شده است.

سازمان صمت استان و معاونت غذا و داروی اهواز برای حل مشکل کمبود این کالاهای بهداشتی در استان از کارخانه‌های تولید مواد بهداشتی برای تولید مواد ضدعفونی کننده دست دعوت کرده اند که تاکنون چهار خط تولید مواد ضدعفونی کننده دست و ژل شستشو در اهواز راه اندازی شده است.

بر اساس اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز تاکنون ۱۹ نفر در استان به ویروس کرونا مبتلا شده که از این تعداد چهار نفر فوت کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =