۱۱ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۷
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 83696617
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ترامپ رقبای دموکرات را به سخره گرفت

تهران–ایرنا– دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به دنبال اعلام نتایج انتخابات مقدماتی در ایالت کارولینای جنوبی، در یک رشته توئیت اقدام به تمسخر نامزدهای دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، ترامپ ابتدا در توئیتی به «تام استیر» یکی از نامزدهای میلیونر ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات حمله کرد که با توجه به آرای ضعیف خود در چهارمین دور انتخابات مقدماتی درون حزبی در ایالت کارولینای جنوبی از ادامه  رقابت‌ها  کنار رفته بود. ترامپ وی را به دلیل هزینه میلیون دلاری در این کارزار و شکست به استهزا گرفت.

بنابراین گزارش ترامپ درباره وی در حساب توئیتری خود نوشت: تام استیر که همانند «مایک بلومبرگ» کوچولو کلی دلار برای هیچ هزینه کرد، او بیش از هر داوطلبی در تاریخ ریاست جمهوری آمریکا هزینه تبلیغاتی کرد، امروز اعلام کرده است که از رقابت کنار می رود.

ترامپ در ادامه تمسخر خود درباره این نامزد میلیونر دموکرات نوشت که وی بخشی از نمایش دلقک مانند دموکرات ها بوده که تنها از این نمایش اعلام خروج کرده و نوشت: تام برو پی کارت و ته مانده آنچه از پولت باقی مانده را نگه دار.

استیر باوجود هزینه نزدیک به ۲۴ میلیون دلاری برای تبلیغات تلویزیونی در ایالت کارولینای جنوبی، پس از جو بایدن معاون رییس جمهوری پیشین آمریکا و برنی سندرز سناتور ورمونت قرار گرفت و از ادامه این رقابت ها کنار رفت.

تمسخر برنی سندرز

ترامپ در رشته توئیت دیگری و در ادامه تمسخر خود از نامزدهای حزب دموکرات به برنی سندرز سناتور سالخورده ایالت ورمونت  پرداخت و در آن نوشت: دموکرات ها به سختی در تلاشند تا نام و تکرار (پیروزی) برنی سندرز «دیوانه» را نابود کنند و احراز نامزدی از این حزب را از وی دور سازند.

تبریک به بایدن خواب آلود

ترامپ همچنین با توجه کسب پیروزی جو بایدن معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا در ایالت کارولینای جنوبی، این بُرد را که نخستین پیروزی بایدن در این دور از انتخابات مقدماتی درون حزبی برای وی محسوب می شود را به تمسخر تبریک گفت و نوشت: به جو بایدن خواب آلود تبریک می گویم.

انتخابات مقدماتی درون حزبی دموکرات ها پس از ایالت های آیوا، نیوهمپشایر و نوادا، دهم اسفندماه در کارولینای جنوبی برگزار شد و برای نخستین بار بایدن توانست با کسب ۴۸.۴ درصد آرا در صدر قرار گیرد و به دنبال وی برنی سندرز با احراز ۱۱ درصد آرا رتبه دوم را بدست آورد.

این درحالی است که «پته بوتیجیج» و «الیزابت وارن» هریک به ترتیب با ۸.۲ درصد و ۷.۱ درصد آرا در مرتبه های چهارم و پنجم قرار گرفتند.

دموکرات ها پس از کارولینای جنوبی  ۱۳ اسفندماه مهمترین انتخابات مقدماتی درون حزبی موسوم به «سه‌شنبه» بزرگ را خواهند داشت  که ۱۴ ایالت آمریکا بطور همزمان در آن انتخابات برگزار خواهد شد.

دموکرات‌ها تا پیش از همایش این حزب در تیرماه ۱۳۹۹، دوازده انتخابات مقدماتی پیش رو خواهند داشت که آخرین آن در ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ خواهد بود.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده است که سوم نوامبر ۲۰۲۰ (سیزدهم آبان ۱۳۹۹) برگزار می‌شود.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha