بازدید از جاذبه‌های داورزن ۸۰ درصد کم شده است

سبزوار- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی داورزن گفت: میزان مراجعه و بازدید گردشگران از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این شهرستان به عنوان دروازه ورودی خراسان رضوی در غرب این استان ظرف روزهای اخیر نسبت به مدت مشابه اسفند ماه پارسال تا ۸۰ درصد کمتر شده است.

محمد عبدالله‌زاده ثانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اسفند ماه پارسال مناطق کویری شهرستان داورزن میزبان شمار قابل توجهی از گردشگران و تورهای گردشگری بود.

وی ادامه داد: در پی اعلام عمومی توصیه‌های وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی برای رعایت موازین بهداشتی به منظور پیشگیری از شیوع احتمالی بیماری همه‌گیر میزان سفرهای گردشگری کاهش چشمگیری یافته است.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی داورزن همچنین به اقدامات پیشگیرانه و ضدعفونی مستمر تاسیسات گردشگری و مجتمع‌های پذیرایی بین راهی این شهرستان اشاره و بیان کرد: با این وجود آمار اقامت در واحدهای اقامتی داورزن نیز کاهش یافته است.
عبدالله زاده ثانی افزود: شهرستان داورزن با بهره مندی از آثار تاریخی و طبیعی فراوان، قرار گرفتن در مسیر جاده باستانی ابریشم، مسیر جاده اصلی تهران - مشهد و عبور سالانه ۲۵ میلیون مسافر و زائر بارگاه مطهر حضرت امام رضا (ع) از این شهرستان شرایط مناسبی برای جذب گردشگر دارد.
ویآسیابهای آبی و بادی، کاروانسراهای تاریخی بین‌راهی، مساجد تاریخی، بناهای یخدانهای قدیمی، آتشکده آذر برزین مهر، روستاهای تاریخی مزینان و باشتین، مناطق ییلاقی و آبشارهای منطقه بفره و کویر را برخی از آثار تاریخی و طبیعی داورزن برشمرد.
شهرستان داورزن ۱۵۰ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی دارد که ۶۸ مورد آنها در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌اند. 
مرکز شهرستان ۲۱ هزار نفری داورزن در فاصله ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =