چهار هزار بسته بهداشتی برای مقابله با کرونا بین شهروندان گنبدی توزیع می‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - شهردار گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: چهار هزار بسته بهداشتی شامل دستکش، مایع ضدعفونی‌کننده و ماسک با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا تهیه شده و از اواسط هفته جاری میان شهروندان این شهر توزیع می‌شود.

منصور طعنه گنبدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این بسته‌های بهداشتی با دو میلیارد ریال اعتبار توسط شهرداری سفارش داده شده که بعد از تحویل بلافاصله از چند روز آینده کار توزیع آنها آغاز می‌شود.

وی افزود: توزیع این بسته‌های بهداشتی میان شهروندان محلات آسیب‌پذیر بازآفرینی شهری گنبدکاووس شامل سیدآباد، بدلجه، مدرسی و چای‌بویین انجام خواهد شد.

شهردار گنبدکاووس با اشاره به اهمیت انجام ضدعفونی امکان عمومی در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: ضدعفونی ناوگان حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس‌ها، مینی‌بوس‌ها و تاکسی‌های خطی و آژانس‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس و آتش نشانی، ترمینال مسافربری، سرویس‌های بهداشتی عمومی سطح شهر، وسایل بازی پارک‌ها و دو جایگاه سی‌ان‌جی فعال در شهر در حال انجام است.

طعنه گنبدی افزود: از ساعت ۲۴ امشب با همکاری کل مجموعه آتش‌نشانی و خدمات شهری شهرداری، کار ضدعفونی معابر اصلی و فرعی گنبدکاووس با استفاده از ماشین آتش‌نشانی و پمپ‌های دستی قابل حمل با نفر آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین ساختمان فرمانداری، دادگستری، شهرداری و پارکینگ‌های عمومی گنبدکاووس ضدعفونی شده و با همکاری بانک‌ها در تامین مایع ضدعفونی کننده، تمام بانک‌های سطح شهر به عنوان محل‌های پرتردد ضدعفونی می‌شوند.

شهردار گنبدکاووس گفت: توزیع ماسک و دستکش بین کارگران خدمات شهری و فضای سبز، کارکنان اداری شهرداری گنبدکاووس با هدف ارتقای سلامت آنان در حال انجام است.

شهر گنبدکاووس با افزون بر ۱۶۰ هزار نفر جمعیت و حدود ۲۸ کیلومتر مربع وسعت، دومین شهر بزرگ استان گلستان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =