۱۲ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۳
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 83696409
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونا مرز پاکستان و افغانستان را هم بست

اسلام‌آباد - ایرنا - دولت پاکستان گذرگاه مشترک مرزی این کشور با افغانستان را برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا، از امروز (دوشنبه) تعطیل کرد.

وزارت کشور پاکستان اعلام کرد که تمام فعالیت‌های تجاری با افغانستان از مسیر گذرگاه مرزی "چمن" در ایالت بلوچستان از بامداد امروز متوقف شده و این وضعیت به مدت یک هفته برقرار خواهد ماند.

براساس‌ این گزارش، پاکستان از بیم گسترش شیوع کرونا، تردد اتباع دو کشور را نیز در مرز چمن ممنوع کرد، موضوعی که موجب نگرانی مرزنشینان پاکستان و افغانستان و جامعه تجار دو کشور شده است.

رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند: تعلیق تردد مردم در مرز مشترک با افغانستان و ممنوعیت تجارت، وضعیت دشواری را برای دو کشور به وجود می‌آورد.

اقدامات پاکستان برای تعلیق فعالیت گذرگاه‌های مشترک مرزی با ایران‌ و افغانستان به نام جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در حالی انجام می‌شود که شما مبتلایان به این ویروس در پاکستان به ۴ نفر رسیده است.

ویروس کرونا در پاکستان باعث شد تا دولت ایالتی در بلوچستان از بیم شیوع آن، مدارس سراسر این ایالت را تعطیل کرده و این وضعیت تا دو هفته آینده ادامه خواهد داشت.

امتحانات سالانه پایه دهم مدارس ایالت بلوچستان پاکستان نیز به اواسط ماه جاری میلادی موکول شده و گزارش ها از شهر کراچی مرکز ایالت "سِند" در جنوب این کشور و شهر "اسکردو" در شمال پاکستان نیز حاکی است که مدارس و سایر مراکز آموزشی در این شهرها تعطیل شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha