اتخاذ تدابیر مقابله با کرونا در حوزه‌های کارگری  استان مرکزی

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی بر رعایت مسایل ایمنی و بهداشتی در محیط‌های کارگری تاکید کرد و گفت: اقدام‌ها و تدابیر لازم مقابله با کرونا در حوزه‌های مرتبط با روابط کار در این استان اتخاذ شده است.

«محمدتقی آبایی هزاوه» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: حضور و غیاب با اثر انگشت مقرری بگیران بیمه بیکاری از سوی مراکز کاریابی و ادارات کل، متوقف شده و تا پایان سال جاری به صورت سنتی و دستی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: حدود ۶ هزار نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری در استان مرکزی وجود دارد که این افراد باید بحث حضور و غیاب خود را تا پایان سال جاری به صورت دستی انجام دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: تمام نشست‌های مجامع و تشکل‌های کارگری و کارفرمایی این استان تا ۲۰ فروردین ماه متوقف شده است و تشکیل نشست رسیدگی هیات‌های تشخیص و حل اختلاف به مدت یک هفته از ۱۰ اسفندماه جاری لغو و در صورت استمرار اطلاع رسانی می‌شود.

آبایی هزاوه تصریح کرد: حضور کارگران در محیط‌های کاری منوط به تصمیم مدیران این واحدها است و باید شرایط حفظ سلامت این قشر و رعایت فاصله و نداشتن حضورهای تجمعی رعایت شود.

وی گفت: تمام کلاس‌های آموزشی و تخصصی ایمنی تا ۲۰ اسفندماه جاری تعطیل اعلام شده و شروع کلاس‌ها در سال آینده اطلاع رسانی می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استاند مرکزی افزود: شرکت‌ها و واحدهای تولیدی علاوه بر گندزدایی و ضدعفونی کردن محیط‌های کار، ملزم به نصب مواد ضد عفونی در ورودی و خروجی محل کار کارگران هستند.

آبایی هزاوه گفت: تهیه تب سنج دیجیتالی برای خانه‌های بهداشت کارگری برای غربالگری افراد مشکوک و در اختیار قراردادن ماسک و دستکش برای کارگران از دیگر ضروریات است که باید رعایت شود.

وی عنوان کرد: انتقال ایمن موارد مشکوک به ویروس کرونا باید به نزدیکترین مرکز بهداشتی و درمانی صورت گیرد و این موارد باید به شورای هماهنگی خدمات بهداشتی بیمه‌شدگان استان مرکزی اطلاع رسانی شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: حضور مسوولان خانه بهداشت کارگری برای ارایه خدمات تا اعلام وضعیت عادی از سوی مراجع ذی‌صلاح باید به صورت مداوم و مستمر باشد.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است و در این استان حدود سه هزار واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha