احتمال طولانی شدن نیمسال تحصیلی دانشگاه تربیت مدرس

تهران- ایرنا- معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس گفت: با توجه به وضعیت فعلی و امکان ادامه روند شیوع ویروس کرونا بعد از عید، احتمال طولانی‌تر شدن نیمسال تحصیلی جاری تا اواخر تیر یا اواسط مرداد ۹۹ وجود دارد.

محمدرضا کلباسی گفت:‌ به هیچ عنوان کلاس‌های آموزشی حضوری تا پایان اسفند نخواهیم داشت.
به گزارش روز یکشنبه دانشگاه تربیت مدرس، کلباسی افزود: با توجه به اینکه امکان ادامه روند شیوع کرونا ویروس بعد از عید نیز وجود دارد، توصیه می‌کنیم دانشجویان حتما تمهیدات دسترسی به آموزش‌های مجازی را داشته باشند.
وی خاطر نشان کرد که پهنای باند دانشگاه برای اعضای هیات علمی گسترش یافته است.
معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: با توجه به اینکه بیش از ۸۰۰۰ دانشجو در مناطق مختلف کشور داریم، امکان فراهم کردن دسترسی همه آنها به شبکه اینترنت را نداشتیم. بنابراین دانشجویان باید به صورت شخصی اینترنت تهیه کنند.
سیستم آموزش‌های الکترونیکی به گونه‌ای طراحی شده که امکان رصد دانشجویانی که از کلاس‌های آموزشی استفاده می‌کنند، وجود دارد و گزارش‌هایی مبنی بر حضور یا عدم حضور دانشجو را در آموزش‌های آنلاین ذخیره می‌کند.

با توجه به وضعیت فعلی و تمهیدات لازم برای برگزاری کلاس‌های حضوری، امکان طولانی‌تر شدن نیمسال تحصیلی جاری تا اواخر تیر یا اواسط مرداد ۹۹ وجود دارد.
ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به حدود ۵۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

در ایران نیز تا ظهر شنبه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۵۹۳ نفر افزایش یافت. تعداد قربانیان این بیماری در سطح کشور به  ۴۳ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =