۱۱ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۷:۱۰
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83696222
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ترامپ: پیروزی بایدن خواب آلود پایان کارزار انتخاباتی مایک کوچولو است  

تهران - ایرنا - رییس جمهوری آمریکا به دنبال انتشار آمار اولیه پیروزی جو بایدن در انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در ایالت کارولینای جنوبی نوشت: این پیروزی باید پایان کارزار انتخاباتی مایک بلومبرگ باشد.  

ترامپ در پیام توییتری نوشت: پیروزی بایدن خواب آلود در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در کارولینای جنوبی، باید پایان کارزار انتخاباتی خنده‌دار مایک کوچولو باشد.  

ترامپ افزود: پس از بدترین مناظره در تاریخ مناظرات ریاست جمهوری، مایک کوچولو (بلومبرگ) اکنون با تقسیم شدن رأی هواداران کم خود توسط بایدن و از دست رفتن تعداد زیادی از آن‌ها مواجه است.  

رسانه‌های آمریکایی بامداد یکشنبه اعلام کردند بر اساس ارزیابی‌های متعدد و برغم انتشار نتایج رسمی، بایدن در انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در ایالت کارولینای جنوبی پیروز شده است.  

به گزارش آسوشیتدپرس، این اولین پیروزی بایدن در انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در مرحله چهارم آن (در ایالت کارولینای جنوبی)، برای گزینش نامزد اصلی به منظور رقابت در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ است.  

بر اساس نظرسنجی‌های آسوشیتدپرس، ۴۰درصد از شرکت‌کنندگان در انتخابات درون‌حزبی کارولینای جنوبی، موضوع بهداشت و درمان را در اولویت انتخاب نامزد مورد نظر خود قرار داده‌اند.  

انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در ایالت کارولینای جنوبی شنبه ۱۰ اسفند پایان یافت و جو بایدن، معاون سابق رییس جمهوری آمریکا در این انتخابات به پیروزی رسید.

با شمارش ۸۶ درصد آرا، جو بایدن بیش از ۴۸ درصد آرا را کسب کرد. سناتور برنی سندرز هم ۱۹ درصد آرا را به خود اختصاص داده است. تایم استایر ۱۲ درصد، پیت بوتجج ۸ درصد و الیزابت وارن ۷ درصد آرا به دست آوردند.

با توجه به این نتایج، جو بایدن نخستین پیروزی خود را در انتخابات مقدماتی درون حزب دموکرات برای تعیین نامزد نهایی این حزب، کسب کرد.

جو بایدن تاکنون سه بار نامزد انتخابات ریاست جمهوری حزب دموکرات بوده است و این نخستین پیروزی او در این سه دوره محسوب می‌شود.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha