۱۱ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۶:۲۶
کد خبرنگار: 1266
کد خبر: 83696205
۰ نفر

برچسب‌ها

کتاب اسلام از منظر شیعه به زبان یونانی منتشر شد

آتن - ایرنا - کتاب اسلام از منظر شیعه به زبان یونانی روز گذشته به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن چاپ و منتشر شد.

این کتاب که به قلم " محمد علی شمالی " نوشته شده برای غیر مسلمانانی که می‌خواهند اسلام را بصورت خلاصه مطالعه کنند و همچنین جوانان مسلمانی که در جامعه غرب و یونان رشد و نمو داشته‌اند مفید و ارزشمند است .

کتاب اسلام از منظر شیعه  با مشارکت و همکاری مرکز اسلامی انگلیس ( وابسته به دفتر مقام معظم رهبری )  از زبان انگلیسی به یونانی ترجمه و در ۱۶۵ صفحه در قطع وزیری و  شمارگان هزار نسخه چاپ و منتشر شد.

"علی محمد حلمی" رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در یونان در مقدمه این کتاب آورده است : تشیع در سراسر تاریخ پر فراز و نشیب خود همواره با نام ایران همراه بوده است‌.

نفوذ تشیع در ایران و گسترش آن در شهرهای ایران قدمتی طولانی دارد و زمانی بیش از پنج قرن از ابتدای دوره صفویه تا کنون تشیع مذهب رسمی ایرانیان بوده است.

حلمی در مقدمه این کتاب نوشته است: حکومت‌های شیعه مذهبی همانند علویان طبرستان و آل بویه بر بخش‌ وسیعی از  ایران فرمانروایی داشتند و با وجود این پیشینه تاریخی، این وقوع انقلاب اسلامی بود که در دوره ما رویکرد جدیدی از رابطه مفهومی تشیع و ایران را شکل داد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =