۱۰ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۸
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83695884
۰ نفر

برچسب‌ها

طالبان: به همه تعهدات خود عمل می‌کنیم

تهران-ایرنا- سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان روز شنبه با تاکید بر این که ما به همه تعهدات خود در چارچوب توافق امضا شده عمل خواهیم کرد، گفت: در مذاکرات برای تحقق صلح و تعیین ماهیت نظام سیاسی در افغانستان، همه طیف‌های سیاسی حضور خواهند داشت.

شاهین در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره افزود: توافق ما با واشنگتن مبتنی بر خروج نیروهای بیگانه از افغانستان طی ۱۴ ماه است. ما به همه تعهدات حاصل شده در چارچوب این توافق بدون هیچ سنگ اندازی عمل خواهیم کرد.

وی ادامه داد: دستورات لازم به همه نیروهای طالبان در افغانستان برای اجرای توافق صادر شده است.

شاهین تصریح کرد: بعد از امضای این توافق، مرحله بررسی یافتن راهکارهای سیاسی میان طرف‌ها در افغانستان برای تحقق صلح اغاز خواهد شد.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان تاکید کرد: مذاکرات در افغانستان شامل همه طیف های سیاسی می شود و در آن شکل و ماهیت نظام سیاسی را بررسی خواهیم کرد.

وی گفت: قطر از زمانی که دفتر سیاسی برای طالبان در دوحه باز کرد تا از سرگیری مذاکرات، نقش اساسی  برای تحقق صلح بازی کرد.

شاهین همچنین از کمک های قطر برای به ثمر نشستن مذاکرات و از میان برداشتن موانع آن قدرانی کرد.

توافق‌ میان آمریکا و طالبان پس از ۱۱ دور مذاکرات رسمی، امروز شنبه ۱۰ اسفند ماه توسط زلمی خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان و عبدالغنی برادر مسوول دفتر سیاسی گروه طالبان بصورت رسمی امضا شد.

این توافق با حضور نمایندگان و وزیران خارجه ۳۰ کشور منطقه و جهان و همچنین نماینده های ویژه برخی از کشورها بصورت رسمی امضا شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =