جانبازان شیمیایی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا از منزل خارج نشوند

تهران - ایرنا - بنیاد شهید و امور ایثارگران در توصیه‌ای از جانبازان شیمیایی و نخاعی و دارای بیماری‌های تنفسی ریوی و کبدی خواست برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا حتی‌المقدور از منزل خارج نشوند.

معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران روز شنبه در راستای پیشگیری و کاهش خطر ابتلا به بیماری کرونا در اطلاعیه‌ای خطاب به ایثارگران آورده است: با توجه به آخرین اطلاعات و مطالعات در سطح کشور و جهان بهترین راه مبارزه و جلوگیری از گسترش این بیماری رعایت دقیق موازین بهداشتی و نکاتی از قبیل اینکه، ‌ ایثارگران دارای بیماری زمینه‌ای از جمله بیماری‌های تضعیف‌کننده سیستم ایمنی مثل سرطان، شیمی درمانی، جانبازان شیمیایی و نخاعی و دارای بیماری‌های تنفسی ریوی و کبدی حتی‌المقدور از منزل خارج نشوند.
در ادامه این اطلاعیه آمده است:‌ مهمانی نرفته و مهمان نپذیرید.  از استخر و اماکن ورزشی استفاده نکنید.  در همایش‌ها و اجتماعات عمومی شرکت نکنید.  به ملاقات بیماران نروید.  اگر بیماری حاد و اورژانسی ندارید به مراکز درمانی مراجعه نفرمایید. از گوشت و تخم مرغ کاملاً پخته شده استفاده کنید.
معاونت درمان بنیاد افزوده است:‌ ایثارگران همواره  دست‌ها را مرتب بشویند و به‌صورت متناوب مایعات میل کنند.

به گزارش ایرنا،  تعداد مبتلایان قطعی به کرونا">ویروس کرونا در کشور تاکنون ۵۹۳ نفر هستند که ۱۲۳ نفر ترخیص شده و بهبود یافته و ۴۳ نفر فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =