مشکل کنکور و سربازی تیم ملی روبوکاپ حل شود

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اهمیت توجه به رفع مشکلات استعدادهای درخشان کشور در انجام فعالیت های تحقیقاتی و علمی گفت: حل مساله کنکور و سربازی اعضای تیم ملی روبوکاپ باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روز شنبه مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعضای تیم ملی روبوکاپ دانش آموزی در محل دبیرخانه این شورا سعیدرضا عاملی دیدار و گفت و گو کردند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در این جلسه بر توجه به رفع مشکلات استعدادهای درخشان تاکید کرد و گفت: اکثر افراد بزرگ که در تاریخ علم درخشیده اند در طول فعالیت علمی خود با مشکلات عدیده و بزرگی مواجه بوده اند.
وی افزود: اگر کشورمان به این جایگاه در علم و فناوری رسیده است نشان می دهد استعدادهای زیادی در این کشور و در همه ابعاد وجود دارد و این جایگاه رفیع نتیجه تلاش این استعدادها است.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران ادامه داد: حل مشکل کنکور و سربازی اعضای تیم ملی روبوکاپ باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و تیم روبوکاپ ایران مایه افتخار همه ایرانیان است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به جایگاه علم در تولید سرمایه اجتماعی گفت: نخبه علمی برای کشور یک سرمایه اجتماعی محسوب می شود و همه مسئولان و سیاستگذاران باید از این سرمایه به نحو مناسبی حفاظت کنند.

عاملی با اشاره به ظرفیت های فراوان فناوری های نسل چهار گفت: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته بخش صنعت نسل چهارم و شاخه های مختلف این صنعت قابلیت فراوانی برای خلق ثروت و ارزش افزوده دارد.
وی افزود: صنعت هوش مصنوعی تحولات بزرگی ایجاد کرده و با بهره گیری از این فناوری از این پس شاهد خطاهای رایج که ناشی از تصمیم گیری های انسانی است، نخواهیم بود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: با گسترش صنعت روبوکاپ و جایگزینی ربات ها در روند تولید و به تبع آن افزایش بهره وری شاهد کاهش قیمت تمام شده محصولات خواهیم بود.

عاملی با اشاره به لزوم توجه به اقتصاد بخش روباتیک اظهار داشت: لازم است شرایطی ایجاد شود که فعالان روباتیک برای هزینه فعالیت های خود نیازمند به هیچ شخص و نهادی نباشد.
عاملی با اشاره به جایگاه علم در تولید سرمایه اجتماعی گفت: حل مشکلات مختلف سفرهای خارجی اعضای تیم های ملی علم و فناوری کشور با همکاری همه نهادهای ذیربط باید به سرعت انجام گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =