۱۶ نفر مبتلا و سه فوتی ناشی از ویروس کرونا در خوزستان

اهواز - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: تاکنون ۱۶ نفر در خوزستان به ویروس کرونا مبتلا شدند که سه نفر آنان فوت کرده اند.

به گزارش ایرنا دکتر فرهاد ابول نژادیان شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ازاین تعداد سه نفر مربوط به آبادان، یک نفر دزفول، سه نفر اندیمشک، ۲ نفر شوشتر، ۲ نفر اهواز، یک نفر هندیجان، ۲ نفر ماهشهر، یک نفر مسجدسلیمان و یک نفر امیدیه می باشند.

وی امار مبتلایان به کرونا">کرونا">کرونا">ویروس کرونا تا ظهر روز جمعه را  ۱۱ نفر  و تعداد فوتی ها را ۲ نفر عنوان کرده بود.

بیماری جدید کرونا">کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ۲ هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نبینند.

تاکنون ۶ نمونه از کرونا">کرونا">کرونا">ویروس کرونا در جهان کشف شده و با این مورد آخر، تعداد آنها به هفت مورد رسیده‌ است؛ این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس‌هاست که از سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود؛ این ویروس در معمولی‌ترین حالت باعث سرماخوردگی می‌شود و نشانه‌های ابتلا به آن در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است.

کرونا">کرونا مثل سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد و مرگ‌ و میر آن تاکنون بیشتر از سه درصد مبتلایان نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =