تفاهم‌نامه راه‌اندازی اورژانس هوایی در تربت‌حیدریه امضا شد

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه از امضای تفاهم‌نامه راه‌اندازی اورژانس هوایی با هوانیروز خراسان رضوی در این شهرستان خبر داد.

سعید رضا قنبری‌زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهرستان و تاثیرگذاری آن در ارایه خدمات مورد نظر در حوزه سلامت به‌ویژه در جمعیت نیم میلیونی جنوب خراسان رضوی با پیگیری‌های مستمر مسوولان شهرستان، در نشستی با فرماندهان هوانیروز خراسان رضوی، تفاهم‌نامه اولیه به منظور راه‌اندازی اورژانس هوایی منعقد شد.

وی ادامه داد: پس از انجام اقدامات قانونی، اورژانس هوایی تربت‌حیدریه در آینده نزدیک افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد که با اجرای این طرح، بخش قابل توجهی از مشکلات فراروی به ویژه در حوزه سلامت رفع می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: با راه‌اندازی این پایگاه، زمان رسیدن به بیماران در سوانح رخ داده در مناطق صعب العبور منطقه کاهش خواهد یافت و اجرای این طرح به عنوان یکی از خدمات ارزشمند دولت تدبیر و امید در نظام سلامت به ثبت خواهد رسید.

قنبری زاده افزود: در بازدید انجام شده رییس اورژانس کشور در دهه فجر پارسال از محل استقرار پایگاه امداد هوایی، زمینی در تیپ ۱۷۷ متحرک هجومی شهید محمدجعفر نصر اصفهانی ارتش مستقر در تربت‌حیدریه در نظر گرفته شد و با امضای تفاهمنامه و بعد از سیر مراحل قانونی، در آینده نزدیک این پایگاه در این شهرستان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با زیرپوشش داشتن شهرستان‌های تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت این سه شهرستان در جنوب استان خراسان رضوی خدمات ارائه می‌دهد. 

این دانشگاه دارای ۵۹ عضو هیات علمی و ۶۱۹ دانشجوست که ۶ نفر آنها خارجی هستند.
دانشجویان این دانشگاه در ۱۰ رشته مامایی، اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، فناوری اطلاعات سلامت، علوم آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، فوریت پزشکی، تکنسین سلامت دهان و دندان و در مقاطع کاردانی و کارشناسی تحصیل می‌کنند.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =