بوستان‌های اهواز از شنبه شب خاموش می‌شوند

اهواز – ایرنا- مدیرکل ارتباطات و امور بینالملل شهرداری اهواز گفت: روشنایی تمام پارک‌ها و بوستان‌های اهواز از  شنبه شب ، به منظور جلوگیری از تجمع افراد و خانواده‌ها برای پیشگیری از سرایت ویروس کرونا خاموش می‌شود.

رضا علیجانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این تعطیلی تا پایان هفته ادامه دارد بیان کرد: خاموشی اعلام شده شامل تمام پارک‌های بازی، بوستانها، زمین‌های ورزشی و پارک‌های محله‌ای اهواز است.

وی افزود: در این مدت وسایل برقی و غیربرقی پارک شهربازی اهواز نیز تعطیل هستند و امکان فعالیت آنها وجود ندارد.

علیجانی بیان کرد:شهرداری اهواز به منظور مقابله با شیوع کرونا">ویروس کرونا در سطح مناطق هشتگانه هرشب اقدام به ضدعفونی فضاهای عمومی می‌کند.

کرونا خانواده بزرگی از ویروس‌هاست که هفتمین رده جدید آن در شهر "ووهان" چین پیدا شد. انتقال این ویروس به صورت فرد به فرد امکان‌پذیر و راه‌های احتمالی انتقال آن از طریق انتشار از راه هوا، تماس نزدیک با انسان مبتلا و دست زدن به وسایل آلوده میسر است. 

آمار قطعی مبتلایان به ویروس کرونای کوئید ۱۹ در خوزستان به ۱۵ نفر رسید که از این تعداد تاکنون ۲ نفر فوت کرده اند.

بیماری کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ۲ هفته دارد و این امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نبینند.

کرونا مثل سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد و مرگ‌ و میر آن تاکنون بیشتر از سه درصد مبتلایان نیست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha