آملی لاریجانی درگذشت حجت‌الاسلام خسروشاهی را تسلیت گفت

تهران- ایرنا- رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیام‌های جداگانه درگذشت مرحوم حجّت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی، همشیره مکرمه حضرت آیت‌الله العظمی سیدموسی شبیری زنجانی و درگذشت والده مکرمه سیدمحمد میرمحمدی را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیتالله صادق آملیلاریجانی روز شنبه با ابراز تاثر از درگذشت مرحوم حجّت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی از مجاهدتهای علمی و سیاسی وی تجلیل کرد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اینجانب فقدان این عالم برجسته که عمر پربرکت خود را در راه تحقیق و پژوهش معارف اسلامی و تبلیغ و انتشار علوم‌ دینی صرف کرد و آثار ارزشمندی نیز از خود به یادگار گذاشت را به محضر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، روحانیت معزز و همه شاگردان، ارادتمندان و بویژه اهل بیت مکرم وی تسلیت میگویم.

آیتالله آملی لاریجانی در این پیام همچنین ضمن آرزوی علو درجات و رحمت واسعه الهی برای آن فقید سعید، برای همه بازماندگان از درگاه ایزد متعال صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت کرد.

مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدهادی خسروشاهی که از چند روز قبل در قم گرفتار بیماری کرونا شده بود، به بیمارستان منتقل و پس از تایید تست کرونا بستری شد، اما به دلیل کهولت سن صبح پنجشنبه (۸ اسفند) در بیمارستان مسیح دانشوری تهران درگذشت.

وی، در سال ۱۳۱۷ در تبریز (استان آذربایجان شرقی) در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد؛ تاریخ سه قرن از حیات و کوشش علمی و فقهی اجداد وی که جملگی از علمای بزرگ و فقهای نامدار ایران و عراق در دوران خود بوده‌اند، این حقیقت را به‌خوبی روشن می‌سازد.

همچنین آیت‌الله آملی‌لاریجانی در پیامی خطاب به مرجع عالیقدر، حضرت آیت‌الله العظمی سیدموسی شبیری زنجانی ضمن ابراز تاثر از درگذشت همشیره مکرمه وی، نوشت: ضمن تسلیت این ضایعه مولمه به محضر شریف، از درگاه حق تعالی برای آن مرحومه غفران و برای بازماندگان صبرجمیل و اجرجزیل مسئلت داشته و دوام صحت، سلامتی وطول عمر بابرکت برای جنابعالی خواستارم.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پیام جداگانه دیگری درگذشت والده سیدمحمد میرمحمدی را نیز به وی تسلیت گفت.

آیت الله آملی لاریجانی در این پیام خطاب به سیدمحمد میرمحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان داشت: خبردرگذشت والده مکرمه جنابعالی موجب تاثر اینجانب شد.

وی خاطرنشان کرد: ضمن تسلیت این مصیبت به جنابعالی و خانواده،  برای آن مرحومه غفران الهی و برای همه بازماندگان عزادار صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می کنم.

آیت الله آملی لاریجانی درگذشت والده دادستان کل کشور را تسلیت گفت و خطاب به حجت الاسلام والمسلمین جناب شیخ جعفر منتظری دادستان محترم کل کشور نوشت: خبر درگذشت والده مکرمه موجب تاثر گردید.
اینجانب ضمن تسلیت این مصیبت به حضرتعالی وطلب غفران و رحمت واسعه الهی برای آن مرحومه مغفوره ، صبر جمیل و اجر جزیل همه بازماندگان را از درگاه ایزدمتعال مسئلت دارم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =