آمادگی نروژ برای میزبانی از گفت‌وگوی بین گروههای افغانستانی

کابل - ایرنا -وزارت امورخارجه نروژ اعلام کرد: کشورش آماده است تا از گفت وگوی بین افغانستانی پس از امضای توافق نامه صلح آمریکا و طالبان میزبانی کند.

«اودن هالورسن» معاون وزیر خارجه نروژ امروز شنبه در دیدار با عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان گفته است: کشورش همیشه آماده است تا از مذاکرات صلح بین افغانستانی میزبانی کند.

هالورسن ابراز امیدواری کرده است که تمام طرف‌ها با تدبیر با تحولات برخورد نمایند و از فرصت ایجاد شده برای صلح استفاده کنند. وی همچنان از ادامه کمک ‌های کشورش برای افغانستان اطمینان داد.

عبدالله هم در این دیدار گفته است که صلح از اولویت‌های دولت و مردم افغانستان است و امضای توافق‌نامه بین آمریکا و طالبان نخستین گام در این راه به شمار می‌رود.

رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان همچنان اعلام آمادگی کرده است که برای موفقیت این روند همکاری همه جانبه نماید و از تمام طرف‌ها خواسته است که از این فرصت استفاده نمایند.

دبیرکل ناتو نیز امروز وارد کابل شده و گفته است که می خواهد در این روز مهم در کنار دولت و مردم افغانستان باشد و از ادامه همکاری با این کشور اطمینان داده است.

 توافقنامه صلح بین آمریکا و طالبان برای افغانستان بسیار مهم و تاریخی است اما پیامدهای مثبت و منفی آن تاکنون روشن نیست و نیازمند زمان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =