طالبان امروز از هر گونه حمله‌ای در افغانستان خودداری می‌کند

کابل - ایرنا - طالبان به تمام جنگجویان خود در افغانستان دستور داده اند که با توجه به اینکه قرار است توافق صلح با آمریکا امضا شود، امروز از هرگونه حمله در این کشور خودداری کنند.

«رویترز» امروز شنبه به نقل از «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان نوشته است که این گروه به تمامی جنگجویان خود دستور داده‌ است که امروز برای خوشحالی مردم از انجام حمله خودداری کنند.

آمریکا و طالبان توافق کرده بودند که یک هفته پیش از امضای توافق‌نامه صلح،  کاهش خشونت در افغانستان را عملی کنند و آن را برای اطمینان از اینکه طالبان بر جنگجویان خود کنترل دارند، یا خیر، انجام داده بودند با این وجود براساس تازه ترین گزارش کمیسیون حقوق بشر افغانستان خشونت ها بگونه کامل متوقف نشد اما نسبت به هفته های گذشته 28 درصد کاهش داشت.

کمیسیون حقوق بشر افغانستان امروز در گزارشی اعلام کرد که طی هفته گذشته که بنام کاهش خشونت اعلام شد، 14 غیر نظامی و 22 نظامی دولتی افغانستان کشته شدند.

قرار است که آمریکا و طالبان امروز توافقنامه صلح را در دوحه قطر با حضور دیپلمات های شماری از کشورهای منطقه و جهان امضا کرده و فرصت را برای گام بعدی که گفت وگوی بین گروههای افغانستانی است، فراهم کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =