فیفا: کرونا احتمال به تعویق افتادن دیدارهای بین‌المللی را قوت بخشیده است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) احتمال به تعویق افتادن مسابقات بین‌المللی فوتبال را در واکنش به شیوع روزافزون ویروس کرونا رد نکرد.

بدنبال اعلام دولت سوئیس مبنی بر ممنوعیت برگزاری رویدادهایی که بیش از یک  هزار نفر را درگیر خود می‌کند، هفته جاری رقابت‌های ۲ لیگ فوتبال در این کشور که مقر فیفا نیز محسوب می‌شود، لغو شد.

در این بین، پنج دیدار سری‌آ ایتالیا نیز پشت درهای بسته برگزار شد و لیگ‌های فوتبال ژاپن و کره جنوبی نیز اوایل هفته گذشته به تعویق افتاد.

جیانی اینفانتینو که روز گذشته برای شرکت در مجمع عمومی سالانه هیات بین‌المللی فوتبال (ایفاب) به بلفاست پایتخت ایرلند شمالی سفر کرده است، گفت: سلامت افراد به مراتب مهم‌تر از هر مسابقه فوتبال است. به همین دلیل باید به دقت شرایط را مورد بررسی قرار داده و امیدوار باشیم که شیوع ویروس کرونا کاهش پیدا کند. در حال حاضر به نظر روند افزایشی دارد. اگر لازم باشد که بازی‌ها به تعویق افتاده یا بدون تماشاگر برگزار شود، بدون شک این کار را خواهیم کرد.

اینفانتینو تاکید کرد: در حال حاضر هیچ احتمالی را رد نمی‌کنم. امیدوارم هرگز مجبور به حرکت در مسیر لغو بازی‌های بین المللی نشویم.

رییس فیفا در مورد احتمال برگزاری تعداد زیادی از بازی‌ها پشت درهای بسته، ابزار عدم اطمینان کرد و گفت: سازماندهندگان هر رقابتی باید بهترین تصمیم را برای خود بگیرند. در کوتاه مدت این راه‌حل می‌تواند قابل استفاده باشد اما تصور برگزاری چند ماه از یک تورنمنت بدون تماشاگر تقریبا غیرممکن است.

شیوع گسترده ویروس کرونا می‌تواند برگزاری رقابت‌های بزرگ همچون یورو ۲۰۲۰ و المپیک توکیو را که به ترتیب در ژوئن و جولای آغاز می‌شوند، تهدید کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =