میزبانی اسپانیا از «باد دوچرخه سوار» ایرانی

تهران-ایرنا- پویانمایی «باد دوچرخه‌سوار» ساخته‌ نازنین سبحان سربندی در بخش فیلم‌های کوتاه بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن انیمک اسپانیا نمایش داده‌ می‌شود.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انیمیشن باد دوچرخه‌سوارقرار است در یک مجموعه ۶۵ دقیقه‌ای به همراه آثاری از کشورهای سوئیس، فرانسه، آلمان و آرژانتین در روزهای ۱۰ و ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ در سالن سینما کازیا و یوتا شهر کاتالونیا برای مخاطبان ۳ سال به بالا نمایش داده شود.

بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن انیمک، از ۸ تا ۱۱ اسفند (۲۷ فوریه تا ۱ مارس ۲۰۲۰) در شهر کاتالونیا کشور اسپانیا در حال برگزاری است.

این جشنواره از سوی شورای شهر کاتالونیا برگزار می‌شود و تلاش می‌کند، فراتر از هنرهای سنتی برای بهبود تولید فیلم‌های انیمیشن خلاقانه، فضای مناسبی برای جذب مخاطبان جدید و علاقه‌مندان انیمیشن فراهم سازد.

داستان پویانمایی باد دوچرخه‌سوار در اصل، قصه باد جوانی است که صاحب دوچرخه‌ای می‌شود. باد به وسیله دوچرخه سریع‌تر می‌وزد. بدون صرف انرژی زیاد آزادانه به هر طرف می‌رود و از گردش لذت می‌برد. از همه مهم‌تر این‌که او تنها بادی است که چنین وسیله‌ای دارد. این آزادی و قدرت تازه به او این امکان را می دهد که دست به هر کاری بزند.

این پویانمایی از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است و پیش از این در بیست‌ونهمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن نوئی مجیک فرانسه، جشنواره فیلم دوچرخه ویرجینیا و سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی کارتون کلاب ایتالیا نیز نمایش داده شده است.

چند خبر از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

کلاس‌های کانون زبان ایران آنلاین شد

جلسات پایانی کلاس‌های کانون زبان ایران که به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا تعطیل شده بودند، به شکل ویدیویی ضبط شده و روی سایت این مجموعه آموزشی بارگذاری شد.

چهار جلسه پایانی کلاس‌های کانون زبان که در تمام ۴۶ سطح کودک، نوجوان، جوان و بزرگ‌سال در اسفند ۱۳۹۸ به دلیل شرایط خاص بیماری کرونا تعطیل شده بود، به شکل ویدیویی ضبط شده و روی سایت این آموزشگاه زبان بارگذاری شد.

در طی سه روز گذشته از تدریس بهترین مدرسان کانون زبان فیلم‌برداری شد و این فیلم‌های‌ آموزشی در کاربری سامانه همه‌ی زبان‌آموزان بارگذاری شد تا آن‌ها بتوانند با مراجع به سایت کانون زبان ایران از محتوای آموزشی این ویدیوها بهره‌مند شوند. همچنین تمام کلاس‌های غیرانگلیسی هم به صورت آنلاین بر بستر گروه‌های اجتماعی برگزار شد.

بر اساس این خبر با این اقدام، زبان‌آموزان با تعطیلی مراکز کانون زبان از آموزش عقب نمی‌مانند.

مهرواره شعر کانون باعث شناسایی استعدادها می‌شود

عضو هیأت داوران بخش شعر آزاد دومین مهرواره شعر آفرینش اعضای نوجوان و ارشد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معتقد است برگزاری این مهرواره و رویدادهای مشابه باعث شناسایی استعدادها در حوزه‌های مختلف می‌شود.

لیلا کردبچه که از اعضای هیأت داوران بخش شعر آزاد دومین مهرواره شعر آفرینش برای اعضای نوجوان و ارشد کانون بود، درباره ارزیابی خود از کیفیت آثار ارائه شده گفت: کیفیت آثار با توجه به رده سنی شرکت‌کنندگان خوب بود و مشخص است که آموزش‌هایی دیده‌اند که منجسم و هدفمند بوده است و در ادامه نیز با آموزش‌های بهتر در این مسیر موفق‌تر خواهد بود.

وی یادآور شد: البته یک خطری وجود دارد که با آموزش‌های کانالیزه شده استعدادشان از مسیر استعداد بکری که در وجودشان هست، منحرف شود. بابت این موضوع نگران هستم و بهتر است مراقبتی ویژه در این بخش از این استعدادها وجود داشته باشد.

کردبچه خاطرنشان کرد: در میان شاعران شرکت‌کننده در مهرواره، نوجوانانی که سن‌شان بالاتر بود شعرهای پخته‌تری داشتند ولی شعرهای کسانی که سن‌شان پایین‌تر بود، اصالت شاعرانگی بیشتر داشت و آثارشان بدون ملاحظه و مصلحت‌اندیشی بود.

عضو هیأت داوران بخش شعر آزاد مهرواره شعر کانون ادامه داد: آثار نوجوانان شرکت کننده در این رویداد، در هر رده سنی ویژگی‌های خاص خود را داشت.

وی درباره اهمیت برگزاری مهرواره شعر آفرینش کانون و تأثیرگذاری آن، تأکید کرد: برگزاری این مهرواره و رویدادهایی مشابه، باعث می‌شود که در هر استان، استعدادهای حوزه‌های مختلف شناسایی شده و در جهت حمایت و آموزش لازم برای آن‌ها، روی‌شان متمرکز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =