۱۰ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۶
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83695290
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۱۵ قلیان سرا در زنجان پلمب شد

زنجان - ایرنا - برای پیشگیری از شیوع و انتقال بیماری کرونا ویروس، عرضه قلیان در قهوه خانه‌ها و قلیان سراهای زنجان ممنوع و به همین منظور ۱۱۵ قلیان سرا پلمب در زنجان پلمب شده است.

 متاسفانه صاحبان برخی از قلیان سراها و قهوه خانه ها از عرضه خودداری نمی‌کنند و لازم است استفاده کنندگان قلیان، بدانند که فرد آلوده به ویروس کرونا که نسبت به مصرف قلیان مبادرت می‌کند، ریسک درگیری اطرافیان با این بیماری را افزایش می‌دهد.

رییس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: به منظور پیشگیری از انتقال بیماری کرونا ویروس، عرضه قلیان در اماکن رفاهی و عمومی ممنوع است و با عرضه کنندگان بر اساس قانون برخورد جدی خواهد شد.

سرهنگ حسن درستی، روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در راستای ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن رفاهی و عمومی و تذکرات داده شده از سوی مسوؤلان ذیربط، متاسفانه صاحبان برخی از واحدها به فعالیت و عرضه قلیان ادامه دادند که پس از هماهنگی با مقامات قضایی نسبت به پلمب اقدام شد.     

وی اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا ویروس و دغدغه و نگرانی عموم مردم و همچنین تذکرات مکرر مسئولان بهداشت مبنی بر اینکه استفاده از قلیان مشترک یکی از عوامل انتشار این بیماری است، ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این استان از واحدهای عرضه قلیان در سطح شهر زنجان بازدید کرده و می‌کنند.

درستی، افزود: این واحدهای صنفی علاوه بر اینکه تهدید و خطر جدی برای بهداشت عمومی است به بستری مناسب برای بسط و گسترش برخی از آسیب‌های اجتماعی تبدیل شده‌اند.

رییس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان زنجان از همکاری و تعامل خوب و مناسب مردم با پلیس، تقدیر کرد و گفت: از عموم مردم درخواست می شود در صورت مشاهده هرگونه فعالیت قلیانی، بلافاصله موضوع را از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند تا اقدمات قانونی در سریع‌ترین زمان ممکن صورت گیرد.

پیشتر، معاون بهداشت دانشگاه علوم‌ پزشکی استان زنجان گفته بود: عرضه قلیان در زنجان به دلیل افزایش سرعت انتقال ویروس کرونا، ممنوع است.

محمدرضا صائینی در رابطه با ارتباط قلیان و بیماری ویروسکرونا، اظهار داشته بود: مصرف قلیان، یکی از راه‌های انتقال ویروس کرونا است که سبب افزایش سرعت انتقال این بیماری می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =